Odpowiedz

Laptop HP: "No bootable device" po bluescreenie.

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #6

RE: No bootable device co z tym fantem zrobić?


Nie wiem kogo tu chcesz bardziej doświadczonego, chyba tylko serwisanta sprzętów HP z tytułami Zacieszacz Zajmuję się IT zawodowo od długiego czasu.
Już pisałem - diagnostyka dysku twardego. Test powierzchni plus odczyt ze smart'a. Będziesz wiedział na czym stoisz pod koniec gwarancji przynajmniej pod jego względem. System odpala to zainstaluj sobie HD Tune/CrystalDisk Info. Pokaż wyniki testów.
Temperaturki trzeba sobie sprawdzić z programów do odczytu np HW Monitor w stanie idle (zwykłej pracy) i pod obciążeniem np grając jakiś czas. Przy uśpieniu to się nie ma prawa nagrzać bo podzespoły są tylko podtrzymywane niskim napięciem i sprzęt jest niemal chłodny więc Twa teoria z góry jest obalona. Nagrzewanie każdy też odczuwa inaczej a z doświadczeń wiem iż niektórzy mocno histeryzują. To zależy też w jakich warunkach użytkowany był lapek. Zgłoś niech mu zrobią konserwację a przy okazji zrewidują stan płyty głównej. Takie cyrki może powodować mostek na płycie głównej jak zaczyna umierać z różnych powodów. Zawiera on między innymi kontroler sata który steruje pracą dysków/napędów. Być może jakiś układ doznał obciążenia i odciął zasilanie do dysku. To jest tylko gdybanie.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

03.09.2013 23:10

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: No bootable device co z tym fantem zrobić? - thermalfake - 03.09.2013 23:10
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z portami USB - unknown device, ciągły dźwięk podłączania/odłączania ragdoll 3 2.899 31.07.2015 22:36
Ostatni post: ragdoll
Napęd "TSST corp CD/DVDW TS-633C ATA Device" Problem VoLinXpompa 19 10.005 16.11.2014 16:56
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany USB Hub 2.0 - Unkown device GibonZiom 5 8.133 28.02.2012 22:47
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Firmware HL-DT-ST DVDRAM GSA-T40N ATA Device (rozwiązany) Mario14125 25 18.556 10.07.2010 23:47
Ostatni post: Mario14125
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.