Odpowiedz

Kilka rad w sprawie sprzętu do 5000 zł

 
Magnetar
Ekspert
Liczba postów: 727
Post: #10

RE: Kilka rad w sprawie sprzętu


Dobra i mocna maszynka to będzie jak ją sam złożysz. Gotowe zestawy są budowane przez "księgowe".
Procesor:
i5 z wysokim zegarem - nie ma co szaleć i7 pobierałby tylko więcej prądu przy twoich potrzebach. Chłodzenie duże, im większe tym więcej ciepła wchłonie.
Pamięć: zgodna z XMP Intela, łatwo w ten sposób przekręcisz procesor, bo wszystko co ma ustawić płyta w zasadzie jest zapisane w profilu XMP pamięci RAM - minimum 1600MHz niski CL (opóźnienia) Wielkość min. 4GB
Płyta: Chipset oczywiście Intela żeby był zgodny z pamięciami XMP, pełny model nie tam jakieś L, LX bo to są budżetowe. Rozmiar ATX - będzie dużo złączy. Osobiście zwykle kupuję ASUSa bo nigdy nie miałem problemów tym samym nie myślałem o zmianie producenta, dawno temu miałem MSI, ale wtedy to była porażka.
Dyski: pod system utworzyłbym RAID 0 oparte na dyskach SSD, a do danych jakiegoś dużego talerzowca lub ewentualnie dwa w RAID 1, jeśli zależy Ci na jakiejś ochronie danych. Bierz te wysokie modele, greeny i inne podobne bywają zawodne.
Obudowa: Dużo miałem do czynienia z Chieftec-ami i uważam że są to świetne obudowy, przemyślane, większość z nich jest tak zaprojektowana że są tam stworzone kanały wentylacyjne i w sumie dobre, duże wolnoobrotowe wentylatory w zupełności wystarczają do chłodzenia, odpuściłbym sobie chłodzenie wodne, ale to już twoja decyzja.
Zasilacz: Osobiście zwykle kupowałem Corsair lub Chieftec nie wiem po jaką sięgniesz grafikę, może nawet i dwie będą w każdym razie nie schodź poniżej 700W

Obudowa i wentylatory to bardzo ważne elementy, dużo ludzi oszczędza właśnie na tym, a to błąd. Źle wentylowana obudowa ma wpływ choćby na dyski twarde, im chłodniejszy dysk tym dłużej będzie działał prawidłowo - dot. magnetycznych. Na pamięć RAM jeśli masz zamontowane jakieś modele ekstremalne. Przegrzewający się komputer to nie wróży nic dobrego.

Grafika: Tutaj możesz zaszaleć, choć bez przesady. Nie wiem jakie są obecnie ceny, ale wybrałbym coś w przedziale 1200-2000zł. Obecne karty są bardzo wydajne więc nie ma sensu wychodzić poza 2000zł. U siebie mam Nvidię GTX560 jednak bardziej skłaniam się do ATI - moim zdaniem generuje lepszy obraz, a wydajność jest zbliżona. Zawsze brałem ATi wyjątkowo mam teraz GTX-a i wrócę do Radeonów.

Monitor: Nie wypowiadam się ponieważ w tym temacie jestem zacofany i nie wiem jakie technologie rządzą matrycami LEDowymi. A może lepiej dozbierać do projektora 3D i olać monitory Zacieszacz Wysuwany ekran z sufitu na pilota to dziś nic nadzwyczajnego, a wrażenia nie z tej ziemi.

Obiekt zwarty gwiazda neutronowa lub hipotetyczna gwiazda kwarkowa, posiadający bardzo silne pole magnetyczne, emitujący w sposób regularny pulsy lub nieregularny błyski gamma oraz promieniowanie rentgenowskie. Wiki

03.07.2013 23:00

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Kilka rad w sprawie sprzętu - Magnetar - 03.07.2013 23:00
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
monit o zmianie sprzętu i prośba o reset darek334 4 3.047 05.07.2016 15:03
Ostatni post: darek334
Czy warto dokupić pamieć ram do mojego sprzetu? radziobmx 1 1.322 21.09.2015 00:31
Ostatni post: thermalfake
Historia sprzętu w systemie igli88 1 1.122 12.06.2015 20:57
Ostatni post: wojpc
Prośba o ocenę sprzętu oskarceb 7 1.516 28.07.2014 20:25
Ostatni post: thermalfake
Wymiana sprzetu i podkręcenie procesora Maxim128 4 1.441 08.02.2014 13:31
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Pomoc w wyborze sprzętu do gier do 2000 zł Jovi2013 26 4.000 21.01.2014 20:14
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.