Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Zakup, instalacja, sterowniki, licencja, prośba o pomoc.

 
WinSTART
Nowy
Liczba postów: 6
Post: #1

Zakup, instalacja, sterowniki, licencja, prośba o pomoc.


Cześć!

W niedługim czasie będę kupował Windowsa7 i chciałbym zapytać o kilka rzeczy.
Czytałem wątki o wersjach i wydaje mi się, że najodpowiedniejsza będzie Home Premium. Z tabel jakie znalazłem nie za wiele wynika, głównie będzie mi brakowało XP moda, ale cóż, cena...

Systemu używam do grafiki, wideo, grania, muzyki i internetu.

1. Czy Home Premium ma jakieś uciążliwe ograniczenia w codziennym użytkowaniu? Do tej pory kilka razy zdarzyło mi się być użytkownikiem 7 (gościnnie) i były to chyba wersje prof., więc wszystko było dostępne, dlatego pytam.
2. Z tego co znalazłem Gimp chodzi na 7, czy może to Ktoś potwierdzić?
3. Jak to jest ze starymi grami, czy chodzą bez problemu? Nie mając XP moda nie chcę napotkać problemu z uruchomieniem.
4. Spełniam minimalne wymagania, ale dla bezpieczeństwa zapytam czy na komputerze 2,5 GHZ 2 rdzeniowym, 2GB RAMU i grafika radeon 4830 będzie wszystko ładnie chodziło z uruchomionymi aplikacjami?
5. Przeglądałem Wasz tutorial odnośnie instalacji i chciałbym zapytać czy w PL wersji systemu instalator też jest po ANG?
6. Jak ma się sprawa ze sterownikami? Mój sprzęt powstał przed Win7 i sterowniki nie obejmują nowego systemu. Czy muszę je ściągać np. ze strony producenta, czy system ma wbudowane bo słyszałem takie plotki?
7. Licencja. Przeczytałem PDFa ze strony Microsoftu, ale znalazłem też kilka informacji na internecie i chciałbym to wszystko sprecyzować. Czy BOXA mogę instalować w nieskończoność? pamiętając o usunięciu systemu na poprzednim komputerze?
OEM- kupuje go instaluje, komputer pada(awaria), kupuję nowy PC i muszę kupić nową licencję?
8. Czy w pudełku lub systemie jest jakiś poradnik na temat obsługi nowego interfejsu graficznego i ogólnie całego systemu?
9. Jeżeli wszystko dobrze rozumiem prawdopodobnie wezmę BOXA. Na stronie microsoftu tam, gdzie są polecani sprzedawcy znalazłem HP BOX PL za 499zł. Jest to chyba dobra cena?.
10. WIN7 E K KN N. Znalazłem info, że E- brak przeglądarki, ale chyba już nie sprzedają takiej wersji(?)
K na rynek koreański?
N bez Windows Media Player?
11. Wersja BOX ma w sobie 32b i 64bity. Którą mam zainstalować i jakie są różnice oprócz obsługi dużej ilości ramu, którego i tak nie posiadam?

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2012 12:53 przez WinSTART.)

06.07.2012 12:49

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Zakup, instalacja, sterowniki, licencja, prośba o pomoc. - WinSTART - 06.07.2012 12:49
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wymiana dysku na nowy a licencja Windows 7 firemantom83 6 5.883 29.07.2021 13:38
Ostatni post: eryk93
Prośba o pomoc format, instalka - Lenovo B50-80 satija 0 1.161 28.08.2016 08:37
Ostatni post: satija
Rozwiązany Prośba o pomoc nielegalny Windows 7 kompilacja 7601 na PC izakos69 2 2.483 18.07.2016 18:36
Ostatni post: izakos69
Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) 1wymiatacz1 9 2.921 19.12.2015 22:59
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Problem z instalacja Windows7 / Instalacja Windows 8 przechodzi sprawnie. adenet 0 1.530 26.11.2015 14:59
Ostatni post: adenet
Pomoc w formatowaniu komputera. paryba 12 4.161 30.08.2015 15:43
Ostatni post: paryba
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.