Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Jest Internet ale nie działa w przeglądarkach

 
Maya_am
Nowy
Liczba postów: 4
Post: #1

Jest Internet ale nie działa w przeglądarkach


Witam, jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość.

Mam bardzo dziwny problem i opiszę go od początku.

Miałem kiedyś podłączone 2 komputery przez wifi do liveboxa (mam Neostradę):
1. Laptop z Windows 7
2. Komputer stacjonarny z Windows XP i karta sieciowa z TP link.

Wszystko działało. Internet był na obu komputerach, strony się otwierały. Później spalił mi się ten livebox i go wymieniłem.
Na laptopie po skonfigurowaniu Internet był, strony działały. Na stacjonarnym Internet był ale nie działały strony (sprawdzałem w wierszu poleceń poleceniem ping http://www.onet.pl). Postanowiłem sformatować ten komputer, bo i tak tego wymagał. Po ciężkim boju zainstalowałem ponownie Windowsa XP, sterowniki z karty bezprzewodowej oraz sterowniki z liveboxa. Włączyłem IE i strony się włączyły. Zainstalowałem Firefoxa, zresetowałem komputer i wtedy strony nie działały (Internet był). Myślałem, że to wina FF. Przywróciłem system. Poinstalowałem sterowniki i znowu w IE wszystko działało. Później wyłączyłem komputer i jak go włączyłem to znowu nic nie działało. Znowu przywróciłem system, poinstalowałem sterowniki i działało wszystko ok (strony działały nawet w Firefox).

Więc problem jest taki, że po instalacji sterowników z liveboxa i z karty sieciowej - jest Internet i wszystko działa jak należy. Po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu Internet jest ale strony już się nie otwierają.

Nie mam pojęcia już i sił by to rozwiązać. Próbowałem wpisywać adresy DNS, IP itp- rożne konfiguracje na laptopie i na stacjonarnym i nic nie pomaga. Dodam, że jak miałem starego livebox to nic nie szperałem w tych adresach chyba.

Może poradzicie co wpisać w laptopie i co w stacjonarnym albo jakieś inne rozwiązanie? Tu głównie problem jest przy wyłączeniu komputera. Dodaję screeny.


   
laptop
   
laptop
   
stacjonarny

19.02.2012 18:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Jest Internet ale nie działa w przeglądarkach - Maya_am - 19.02.2012 18:27
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brak internetu w przeglądarkach po wybudzeniu bitar 0 1.144 09.02.2018 18:08
Ostatni post: bitar
[Trudny Problem] Internet podłączony z telefonu. Działa lecz przeglądarki świrują Eremita20 0 1.157 21.11.2016 07:22
Ostatni post: Eremita20
Pisze ze jest internet ale nie działa w przeglądarce Fishu20019 0 1.360 16.04.2016 18:57
Ostatni post: Fishu20019
Sieć i internet , polaczenie router - pc nie działa Arti9418 0 1.408 07.03.2016 18:40
Ostatni post: Arti9418
Rozwiązany TP-Link - WiFi działa, po kablu nie działa barciuro 0 3.142 24.08.2015 13:53
Ostatni post: barciuro
Internet przez Lan nie działa, a przez WiFi tak potok555 1 1.887 09.04.2015 22:39
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.