Wątek zamknięty

Nieoryginalny, oryginalny system Windows 7

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #16

RE: Nieoryginalny, oryginalny system Windows 7


Trochę za ostro ta rozmowa zaczyna przebiegać więc Panowie zluzujcie. Autor wątku nie musi się na tym znać. Niemniej jakieś kroki trzeba było przed zakupem poczynić. Po pierwsze nie ślinić się na obrazek wersji BOX jak dostaje się OEM'a i to nie na nośniku tylko wersję elektroniczną. Po drugi ta cena jest zbyt niska - żadna duża i popularna hurtownia typu Action, AB, Incom itp nie sprzeda nawet w tej kwocie po cenie netto tego systemu - a gdzie jeszcze zarobek sprzedającego. Także na chwilę obecną cena poniżej 350zł jest nierealna (mocno podejrzana), nikt nie kupuje tego w zapasach a ceny dolara są ciągle niestabilne. Jeśli już tak bardzo chciał kupić trzeba było brać z najtańszego sklepu internetowego. Ja ogólnie nic nie biorę od sprzedawców osób prywatnych nowych rzeczy. I jakoś ogólnie już nie mam ochoty na allegrowe zakupy elektroniki. Parę groszy taniej a potem lament bo Panie trzeba za wysyłkę reklamacyjną zapłacić albo się okazuje, że sprzęt sprawny. Znam takie przypadki i to nie jeden. Co rusz jak ktoś rzuci link do aukcji tutaj na forum to potem wychodzi, że ta oferta wcale taka fajna nie jest.
Teraz pozostaje sprawa tego biznesmena jak zakończyć jego działalność pod tym nickiem i żeby sprawiedliwości stało się zadość. Jak sobie wczoraj wieczorem wszedłem na podobne aukcje to jedną musiałem zgłosić bo sprzedawano COA od systemów fabrycznych (np kupi taki który nie ma do tego prawa licencji) a jak wiadomo nie można takiego produktu sprzedawać oddzielnie.

Cytat:Moim zdaniem warto oszczędzić nawet 1 zł, bo niby dlaczego mam kupować coś drożej, jak w innym miejscu jest taniej?
Tylko frajerzy kupują tam gdzie drożej Smile

To jest wybór każdego z nas ale trzeba mieć przy tym zdrowe spojrzenie i świadomość. Niektórzy to by zjedli własne gó** spod tyłka. Kultura i własne sumienie nie pozwalałby mi nazwać kogoś publicznie frajerem za to, że kupuje tam gdzie chce i za ile chce.
(18.12.2011 18:17)jacek-placek napisał(a):  To już wolę dopłacić te 30-40PLN heheheUśmiechnięty
Cytat:A jak byś trafił na to samo to co?
Produkt ma być zgodny z opisem, a cena nie ma tutaj nic do rzeczy.

Jasne, idziesz do sklepu, dostajesz pudełko, sprawdzasz czy nie naruszone i tyle. Więc trafić na to samo nie może.
Najtańszego legalnego OEM'a na alledrogo (nie upgrade) nie da się kupić w cenie podanej aukcji + dopłata 40pln.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2011 19:09 przez thermalfake.)

18.12.2011 18:58

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Nieoryginalny, oryginalny system Windows 7 - thermalfake - 18.12.2011 18:58
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Instalacja Windows 7 Professional OEM System Builder orkan63 6 3.126 26.12.2016 16:50
Ostatni post: thermalfake
Jak zreinstalować system bez utraty danych?/ Jak naprawić system? Xawex 0 2.255 28.08.2016 10:58
Ostatni post: Xawex
Rozwiązany System Windows nie może automatycznie wyszukać akutualizacji ketrab 5 3.226 08.08.2016 12:16
Ostatni post: ketrab
System windows finalizuje ustawienia Ekarlik 1 1.694 05.05.2016 10:42
Ostatni post: thermalfake
kupiłem oryginalny Win7 ale nie mogę aktywować klucza ruad 10 5.964 20.04.2015 23:02
Ostatni post: thermalfake
Jak nagrać system Windows 7 na płycie dvd-r Jovi2013 3 3.655 15.01.2015 21:42
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.