Wątek zamknięty

Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7

 
Piksel
Nowy
Liczba postów: 1
Post: #65

RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7


Od dłuższego czasu nie zmieniałem w komputerze części, czekając właśnie na Windows 7. Teraz, gdy wyszedł postanowiłem przejrzeć fora pod kątem opini. Ten wątek, w którym jesteśmy, a także i ten: http://forum.***/default.aspx?g=posts&t=162160 nieco ostudził mój zapał. Mam dobry, acz kilkuletni monitor CRT. Nie zamierzam go wymieniać, bo mam wysokie odświeżanie i obraz lepszy niż większość znajomych na nowych LCD.

Z antyaliasingiem moje doświadczenia są okropne, gdzie się by nie pojawił, tam powoduje rozmycie. Może i można się przyzwyczaić, ale to chyba gorsze rozwiązanie, bo co z przyzwyczajenia, gdy wzrok się pogarsza.

Powyższy temat i brak w nim jakiegoś rozwiązania skłonił mnie do odszukania kontaktu do wsparcia technicznego Microsoftu w celu zapytania, czy da się ustawić na nowym Windowsie zwykłą "surową pikselizację" (brak antyaliasingu, ClearType lub innych wynalazków). Napisałem wczoraj maila z linkiem do tego, a także zacytowanego wyżej wątku, z prośbą o instrukcje dotyczące wyłączenia antyaliasingu. Odpowiedź cytuję za zgodą:

Cytat:Z opisu zawartego w zgłoszeniu rozumiem, że zapytanie dotyczy funkcji Windows 7. Jeżeli chciałby Pan, aby kontakt z mojej strony nastąpił drogą telefoniczną, bardzo proszę o podanie numeru telefonu. Wszelkie pytania dotyczące tego zgłoszenia może Pan kierować do mnie za pomocą poczty elektronicznej na adres:

v-52dans@mssupport.microsoft.com lub telefonicznie pod numerami 0-801-308-801 lub 22 594 19 99.

W systemie Windows 7 technologią Clear Type jest standardowo włączona.

Poprawia ona znacząco czytelność czcionek w systemie. Opis technologii Clear Type umieszczonej w systemie Windows 7 znajduje się na poniższej stronie.

http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/06...ows-7.aspx

Clear Type można wyłączyć w narzędziu

Dostrajanie technologii tekstu Clear Type.

Wystarczy na pierwszym ekranie odznaczyć Włącz technologię Clear Type i dokończyć kroki w narzędziu.

Na stronie miał Pan jeszcze opisany problem z natywną rozdzielczością. W systemie Windows 7 wraz ze zmianą rozdzielczości jest ona zmieniana fizycznie na monitorze, czyli ewentualne przeskalowanie jest przeprowadzane przez monitor. Problem który był opisywany na forum ma zawsze jeden wspólny mianownik, jest to karta graficzna z układem Nvidii. Firma Nvidia, miała ostatnio jakiś problem z komunikacją DDE (jest to komunikacja pomiędzy monitorem a układem graficznym), na układach firmy ATI i Intela problemu nie zaobserwowliśmy.

Bardzo proszę o informację czy uzyskana odpowiedz jest dla Pana wyczerpująca.

Odpowiedź wydaje mi się, o tyle wyczerpująca, że modernizując sprzęt (na obecnym Windows 7 nie uruchomi się) pewnie kupiłbym właśnie Nvidię, gdyż mam starą kartę tej firmy i dobrze mi ona służy. Kiedyś miałem nieprzyjemność korzystać z VIA i tej firmie podziękuję, więc do procesora AMD (a taki pewnie kupię) zostaje mi tylko ATI/AMD. Dlatego prosiłbym o opinię osób z kartami ATI (Radeon), czy ten problem tam jest, czy nie.

Nie przetestuję instrukcji z anglojęzycznego bloga, gdyż nie mam Windows 7, ale mogą to zrobić Ci, którzy ten problem mają u siebie. Możecie pisać na zamieszczony adres Microsoftu. Mogę też przekopiować, coś z forum, ale lepiej by było bezpośrednio. Mnie osobiście interesuje, czy tę kwestię da się w praktyce rozwiązać, czy też nie.

Pozdrawiam

03.11.2009 18:33

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: Niewyraźne, zamazujące się teksty w Windows 7 - Piksel - 03.11.2009 18:33
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 3 głosów.