Odpowiedz

Intel chce się bawić w telewizję

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Information 

Intel chce się bawić w telewizję


Intel nie kojarzy się w żaden sposób z telewizją. Jeszcze nie. Jednak zapowiedzi wiceprezesa Erika Huggersa są jednoznaczne: producent chipów ma już niebawem wkroczyć na rynek usług telewizyjnych.
Intel chce się bawić w telewizję
Wiadomość nie należy do tych, które wywracają świat do góry nogami, chociaż największy na świecie producent układów scalonych, starający się wejść do branży, z którą nie miał wcześniej do czynienia i o której nie ma zielonego pojęcia, to rzeczywiście kuriozum. Niby - jak to mówią - do odważnych świat należy. Ale to tylko porzekadło.

Telewizja będzie wymagać zakupu set-top boxa, którego nazwa nie została jeszcze ujawniona. Huggers twierdzi, że ma on zapewniać użytkownikom pełnię tych doświadczeń, których życzy sobie Intel. Firma ma również zamiar oferowania telewizji przez Internet, ale bez przesadnego obciążania użytkowników ilością przesyłanych danych. Niestety dla widzów, kroi się staromodne podejście do oferty programowej. Ma to być telewizja a la carte, czyli widz będzie skazany na ułożoną odgórnie ramówkę. Chociaż Huggers przekonuje, że pakiet programowy ma być wyjątkowo dobrze skrojony pod użytkowników.

Jednak najciekawszą częścią całej tej historii jest kamera. Set-top box ma być zaopatrzony w kamerkę, mającą obserwować zachowanie userów i wyciągać wnioski, co ma doprowadzić do personalizacji. Zdaniem Huggersa, z czym zresztą trudno się nie zgodzić, dzisiejsza telewizja nie wie nic o widzach, za to jutro urządzenie Intela będzie wystarczająco inteligentne, żeby wyświetlać użytkownikom interesujące ich materiały, bazując na tym, kto zasiada przed ekranem. "Moje dzieci mogą oglądać programy przeznaczone dla siebie, a ja będę oglądać programy przeznaczone dla mnie. Jeśli jest sposób na rozróżnienie kto jest kim, reklamodawcy mogą potem kierować reklamy do właściwych grup" - wyjaśnia wiceprezes Intela. Aha, tu leży pies pogrzebany. Personalizacja, leżącą teoretycznie w interesie widzów, to jedna strona medalu, natomiast narzędzie do dokładniejszego targetowania jest tu głównym celem, który powinien urzec reklamodawców. W każdym razie przekonanie użytkowników do tego, żeby kamera mogła ich na bieżąco obserwować, a wręcz śledzić, będzie trudnym zadaniem. Wprawdzie sporo urządzeń jest obecnie wyposażonych w kamery, ale ludzie nie lubią świadomości bycia obserwowanymi. Znowu powracają demony prywatności.

Zostaje jeszcze cena, która ma nie być wcale niższa od obecnie funkcjonujących rozwiązań. Istnieje więc spora szansa, że, przy wszystkich za i przeciw, telewizja Intela nie okaże się hitem. Oczywiście ostatnie słowo będzie należeć do konsumentów, ale na razie od całej sprawy czuć swąd porażki.

Źródło: allthingsd.com/

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

14.02.2013 15:45

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Więcej rdzeni! Intel prezentuje 10-rdzeniowego potwora Portator 0 1.018 01.06.2016 05:26
Ostatni post: Portator
News Intel chce wrócić do dwuletniego cyklu wprowadzania nowego procesu technologicznego Portator 0 913 04.03.2016 07:24
Ostatni post: Portator
News Intel buduje sieć 5G wspólnie z Nokią, LG i Ericssonem Portator 0 924 24.02.2016 06:45
Ostatni post: Portator
News Intel publikuje najnowsze wyniki finansowe Portator 0 899 19.01.2016 06:42
Ostatni post: Portator
News CES 2016 – Intel prognozuje przyszłość Portator 0 926 12.01.2016 07:57
Ostatni post: Portator
News Intel zaprezentował dysk z pamięciami 3D XPoint pod złącze DDR4 RAM Portator 0 967 07.01.2016 06:49
Ostatni post: Portator
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.