Odpowiedz

Restart komputera przy bardziej wymagających grach

 
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.580
Post: #8

RE: Restart komputera przy bardziej wymagających grach


We własnym zakresie:
- postawiłbym system na świeżo bo nie wiemy w jakim jest stanie, ta część gier może korzystać z jakichś bibliotek, nic o grach nie wiemy czy to oryginały czy lewizny na crackach i Bóg wie czym jeszcze. Taki system ze sterownikami, skonfigurowany (bez gier i aplikacji) to dobra baza do backup na przyszłość i ewentualnego powrotu w razie problemów i wątpliwości;
- jeśli masz jakieś doświadczenie to owszem można rozebrać delikatnie chłodzenie grafiki i delikatnie nałożyć nową warstwę po oczyszczeniu starej. Tej grafice trzeba dobrze się przyjrzeć a szczególnie sekcji zasilania, thermopadom na pamięciach, mosfety. Ważne jest dobry przepływ powietrza w obudowie czyli porządek w kablach, przemyślane ułożenie komponentów, dysków, obecność wentylatorów, usadowienie obudowy w otwartej przestrzeni a nie we wnęce biurka. Do testowania pamięci GDDR masz Video Stress Memory Tool. Miałem w łapach kilka różnych HD5770 i temp rzędu 80 kilka st na rdzeniu graficznym w czasie obciążenia max furmark (w grach aż takiego obciążenia nie ma) nie była niczym dziwnym. Dotykałem je to wręcz parzyły. Mój były GTX 260, który był konkurentem tej grafiki wcale dużo chłodniejszy nie był.
Temperatura CPU jak najbardziej w normie, grafika w idle także. Grafiki z moich obserwacji prędzej wyziewają ducha z innego powodu niż "zaschnięta pasta" czyli materiał termoprzewodzący. Nikt ich nie traktuje nadzwyczaj specjalnie, wymieniają przeważnie CI którzy kręcą takie grafiki i muszą używać bardziej wydajnych specyfików i układów chłodzenia.
W niepewnych sytuacjach na warsztat bierze się UPS'a i przede wszystkim odłącza wszelkie peryferia bo o tym nie wspominałeś.


Cytat:Ja u siebie z racji starości sprzętu wymieniam pastę nawet co 2 miesiące. Na grafice nieco rzadziej, bo trochę ciężej się dostać tam, ale też o tym pamiętam i robię to regularnie.

Dla mnie zupełny bezsens tym bardziej, że nie masz strasznego zabytka. To tak jakbym co podobny okres wymieniał olej w silniku. Starość nie ma tu nic do rzeczy. To się robi naprawdę okazjonalnie nawet najtańszą silikonową i np przed okresami większych temperatur. Nigdy się z czymś takim po prostu nie spotkałem. Ponadto pasty potrzebują nieco czasu na to aby uzyskać pod wpływem ciepła optymalne właściwości odprowadzające.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

15.06.2013 22:57

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Restart komputera przy bardziej wymagających grach - thermalfake - 15.06.2013 22:57
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Problem z kartą graficzną Msi GeForse GTX 650 przy wymagających grach demonikis 5 2.119 10.03.2016 15:51
Ostatni post: irocket
[Problem] z grafiką w steam! oraz różnych grach! Derson 3 2.085 02.08.2015 21:12
Ostatni post: thermalfake
Restart Windows 7 HP i BCCode: 124 robkarp 1 1.260 24.05.2015 17:40
Ostatni post: thermalfake
Problem przy włączaniu komputera - trzeba wciśnąć F11 misia12 3 3.260 08.11.2014 22:41
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Samoczynne wyłączenie komputera przy dużym obciążeniu luki98 10 16.673 11.10.2014 19:49
Ostatni post: luki98
Mało klatek na sekundę w grach. DesignedPL 2 1.130 04.08.2014 14:27
Ostatni post: DesignedPL
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.