Odpowiedz

Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD

 
in_2005
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #9

RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD


(03.05.2010 21:17)ampa napisał(a):  U mnie też problemy z BSoD przy zmianie pamięci i to nie jeden-z dziesięć przynajmniej wystąpiło,ale po sprawdzeniu stwierdziłem uszkodzenie pamięci a system dalej działa,może po zmianie pamięci zresetuj bios
To już sprawa rozwiązana.
Przyczyną problemów okazała się... inna rewizja modułów. Te starsze były wyprodukowane jakieś półtora roku wcześniej i to wpływało na ich niechęć do współpracy w Windows 7 (oczywiście XP x64 nie stwarzał problemówZacieszacz).
(03.05.2010 21:19)trixo napisał(a):  
(03.05.2010 21:08)in_2005 napisał(a):  Mam wersję RTM. Jednak co ma to wspólnego z jej awaryjnością ? Przecież to build taki sam jak wersja sklepowa, czy instalowana w sklepie - 7600.16385. Czytałem wiele tematów i jakoś nikt nie dowiódł, że jest inaczej.
Teraz wszyscy(?) zachwalają Windows 7, ale gdybym nadal używał XP x64, to także mógłbym napisać - BSOD, a co to takiego ?

Elo elo, spokojnie nie nerwowo. A tak do tematu to Ci powiem, to jest kwestia użytkowania. Powiem Ci że słyszałem u siebie tutaj że BSOD może wystąpić nawet przykładowo: Podkręcenie grafiki na full w grze, jeśli Twój komp będzie od wymagań gry będzie stosunkowo odbiegał(nie mowie że tak jest), może wyskoczyć niebieski ekranik Zacieszacz ( potem bylem świadkiem sam czegoś takiego). Dlaczego tak się dzieje nie wiem, ale ja np nie miałem ani razu odkąd mam 7 a na XP przyznam ze nigdy nie miałem.

Podkręcanie to dość ekstremalny przykład.Cwaniak U mnie wystarczyło zainstalować "nieodpowiednią" wersję K-Lite Codec Pack i system się sypał. Podobnie z jedną z bet SpeedFan - kiedy program "sam się wyłączył" wystarczyło poczekać parę chwil i robiło się kolorowo (czyt. niebiesko). Problemy stwarzają też programy korzystające z javy (Sun), choćby taki jdownloader (w zależności od wersji) - potrafi spowodować BSOD.
PS. Zapewne to "jakoś nikt nie dowiódł, że jest inaczej" i wzmianka o sklepie miało wpływ na sposób w jaki odebrałeś mój post ?
Wszystko w porządku, przynajmniej na razie.Zadowolony
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.05.2010 21:45 przez in_2005.)

03.05.2010 21:31

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - in_2005 - 03.05.2010 21:31
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.