Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD (/awaryjny-windows-7-zmora-przypadkowych-bsod-6365-t)



Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - in_2005 - 03.05.2010 20:08

Cześć.
Niestety po wielu miesiącach spędzonych na Windows 7, muszę stwierdzić, że to bardzo awaryjny i "delikatny" system. Jeśli zdarzały mi się nawet jakieś BSOD na XP x64, to system "podnosił się" choćby po ich wielokrotnym wystąpieniu, a jeśli nie, to byłem w stanie go przywrócić do używalności bez ponownej instalacji. Siódemce wystarczy czasem jeden, a co najwyżej 2, 3 niebieskie ekrany i muszę wszystko instalować od początku. Czasami mogą być i dwa miesiące spokoju, ale może się zdarzyć, że przyjdzie mi przeprowadzać reinstalację i dwa razy w miesiącu (XP x64 pewnie mógłby świetnie funkcjonować i parę lat, gdybym nie robił "prewencyjnego" formatu raz w roku). Jak to wygląda u Was ?

Mam zainstalowaną wersję x64, aktualizacje pobieram na bieżąco, staram się utrzymywać porządek w systemie...
e8400, Asus p5q-e, 4GB RAM, WD 500AAKS


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - War_3_ - 03.05.2010 20:22

Ja od listopada, jak zainstalowałem, jestem bez formata, reinstalki i większego przywracania systemu. Gdzie on awaryjny to ja nie wiem?
Chyba, że masz RTM lub RC wersję, ewentualnie piracką.


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - slawektor - 03.05.2010 20:34

(03.05.2010 20:22)War_3_ napisał(a):  Gdzie on awaryjny to ja nie wiem?
Dokładnie.
BSOD? A co to jest. Używając Windows 7 zapomniałem..


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - War_3_ - 03.05.2010 21:06

Raz widziałem BSoD w Win 7 - jak włożyłem dodatkową pamięć. Zmieniłem na pamięć tej samej firmy co reszta i działa.


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - in_2005 - 03.05.2010 21:08

Mam wersję RTM. Jednak co ma to wspólnego z jej awaryjnością ? Przecież to build taki sam jak wersja sklepowa, czy instalowana w sklepie - 7600.16385. Czytałem wiele tematów i jakoś nikt nie dowiódł, że jest inaczej.
Teraz wszyscy(?) zachwalają W7, ale gdybym nadal używał XP x64, to także mógłbym napisać - BSOD, a co to takiego ?
(03.05.2010 21:06)War_3_ napisał(a):  Raz widziałem BSoD w Windows 7 - jak włożyłem dodatkową pamięć. Zmieniłem na pamięć tej samej firmy co reszta i działa.

Ja chciałem dołożyć dodatkowe dwie kości 2GB tej samej firmy i skończyło się BSOD.Zakłopotany


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - War_3_ - 03.05.2010 21:11

Na XP też nie miałem z tym problemówUśmiechnięty


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - ampa - 03.05.2010 21:17

U mnie też problemy z BSoD przy zmianie pamięci i to nie jeden-z dziesięć przynajmniej wystąpiło,ale po sprawdzeniu stwierdziłem uszkodzenie pamięci a system dalej działa,może po zmianie pamięci zresetuj bios


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - trixo - 03.05.2010 21:19

(03.05.2010 21:08)in_2005 napisał(a):  Mam wersję RTM. Jednak co ma to wspólnego z jej awaryjnością ? Przecież to build taki sam jak wersja sklepowa, czy instalowana w sklepie - 7600.16385. Czytałem wiele tematów i jakoś nikt nie dowiódł, że jest inaczej.
Teraz wszyscy(?) zachwalają Windows 7, ale gdybym nadal używał XP x64, to także mógłbym napisać - BSOD, a co to takiego ?

Elo elo, spokojnie nie nerwowo. A tak do tematu to Ci powiem, to jest kwestia użytkowania. Powiem Ci że słyszałem u siebie tutaj że BSOD może wystąpić nawet przykładowo: Podkręcenie grafiki na full w grze, jeśli Twój komp będzie od wymagań gry będzie stosunkowo odbiegał(nie mowie że tak jest), może wyskoczyć niebieski ekranik Zacieszacz ( potem bylem świadkiem sam czegoś takiego). Dlaczego tak się dzieje nie wiem, ale ja np nie miałem ani razu odkąd mam 7 a na XP przyznam ze nigdy nie miałem.


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - in_2005 - 03.05.2010 21:31

(03.05.2010 21:17)ampa napisał(a):  U mnie też problemy z BSoD przy zmianie pamięci i to nie jeden-z dziesięć przynajmniej wystąpiło,ale po sprawdzeniu stwierdziłem uszkodzenie pamięci a system dalej działa,może po zmianie pamięci zresetuj bios
To już sprawa rozwiązana.
Przyczyną problemów okazała się... inna rewizja modułów. Te starsze były wyprodukowane jakieś półtora roku wcześniej i to wpływało na ich niechęć do współpracy w Windows 7 (oczywiście XP x64 nie stwarzał problemówZacieszacz).
(03.05.2010 21:19)trixo napisał(a):  
(03.05.2010 21:08)in_2005 napisał(a):  Mam wersję RTM. Jednak co ma to wspólnego z jej awaryjnością ? Przecież to build taki sam jak wersja sklepowa, czy instalowana w sklepie - 7600.16385. Czytałem wiele tematów i jakoś nikt nie dowiódł, że jest inaczej.
Teraz wszyscy(?) zachwalają Windows 7, ale gdybym nadal używał XP x64, to także mógłbym napisać - BSOD, a co to takiego ?

Elo elo, spokojnie nie nerwowo. A tak do tematu to Ci powiem, to jest kwestia użytkowania. Powiem Ci że słyszałem u siebie tutaj że BSOD może wystąpić nawet przykładowo: Podkręcenie grafiki na full w grze, jeśli Twój komp będzie od wymagań gry będzie stosunkowo odbiegał(nie mowie że tak jest), może wyskoczyć niebieski ekranik Zacieszacz ( potem bylem świadkiem sam czegoś takiego). Dlaczego tak się dzieje nie wiem, ale ja np nie miałem ani razu odkąd mam 7 a na XP przyznam ze nigdy nie miałem.

Podkręcanie to dość ekstremalny przykład.Cwaniak U mnie wystarczyło zainstalować "nieodpowiednią" wersję K-Lite Codec Pack i system się sypał. Podobnie z jedną z bet SpeedFan - kiedy program "sam się wyłączył" wystarczyło poczekać parę chwil i robiło się kolorowo (czyt. niebiesko). Problemy stwarzają też programy korzystające z javy (Sun), choćby taki jdownloader (w zależności od wersji) - potrafi spowodować BSOD.
PS. Zapewne to "jakoś nikt nie dowiódł, że jest inaczej" i wzmianka o sklepie miało wpływ na sposób w jaki odebrałeś mój post ?
Wszystko w porządku, przynajmniej na razie.Zadowolony


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - Zwiru_NS - 03.05.2010 21:49

U mnie BSOD pojawił się już po miesiącu od zakupu komputera, tak mniej więcej bo dokładnie nie pamiętam. Przyczyną był jak się okazało sterownik do karty graficznej, przeinstalowałem i śmiga. Jak pisałem też w innym temacie miałem kilkukrotny problem z odpaleniem systemu, niemniej jednak, Cceaner, Odkurzacz i TuneUp chyba sobie z tym poradziły bo póki co nie mam problemów z załadowaniem Windowsa. Co do przywracania systemu to robiłem to dwa razy, cofając się powiedzmy o kilka godzin tylko. Wynikało to z mojej desperackiej wręcz próby zmiany ikon. Niestety, próba zakończona dwukrotnie niepowodzeniem... Kilka ikon się zamieniło , reszta nie wiedzieć dlaczego nie chciała. Tak więc żeby zrobić porządek z podmienianymi plikami itd itp przywróciłem do poprzedniego stanu. No ale nie wynikało to z żadnej awarii. I to chyba w zasadzie tyle, więcej problemów nie miałem, w sumie nie narzekam. Praktycznie wszystko co chcę mi śmiga. W zasadzie chyba tylko SubEdit nie odpalił i z serwerami w Emulu miałem kłopot bo co dorzuciłem to je gubił. Cała reszta ok i muszę powiedzieć żem zadowolony HEJ ! Cwaniak


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - mlmFMpl - 05.05.2010 00:00

Nie wiem co u Ciebie może być nie tak, ja mam system krótko, ale jeszcze BSOD'a nie widziałam Uśmiechnięty
Większych problemów z konfiguracją systemu też nie miałam - a ponoć mam do nich talent Zadowolony


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - ihatebuffering - 05.05.2010 09:19

BSOD ? A co to jest Zacieszacz Od kiedy mam Windows 7 to widziałem go tylko 2 razy, pierwszy raz przez dołożenie uszkodzonej kości pamięci RAM i drugi przez podkręcanie PC na nie za mocnym zasilaczu Zadowolony, przyczyn możesz mieć wiele od uszkodzonego sprzętu po nieaktualne sterowniki, a sam Windows 7 jest stabilny jak skała w porównaniu do XP najwyżej dla mnie. A jeśli robisz formata co miesiąc to jak możesz oceniać stabilność systemu ? Powiedz mi co Cie zmusza do zrobienia reinstalacji systemu po miesiącu ? Aha windows zawsze zapisuje logi po BSOD, i można łatwo dość do tego co jest przyczyną, sprawdź czy to nie wina zasilacza bo jeśli masz jakiś noname to się nie dziw że PC jest nie stabilny.


RE: Awaryjny Windows 7 - zmora przypadkowych BSOD - in_2005 - 13.05.2010 22:57

Minął ponad tydzień od wyrzucenia z systemu kodeków k-lite (po wielu latach wiernie spędzonych z nimi na XP:rolleyesUśmiechnięty i zainstalowania Shark007 - na razie spokój. Może jednym z powodów BSODów była właśnie obecność kolejnych wersji k-lite, a aktualizowałem je często... Poza tym - jako że ViCtoria wykryła mnóstwo błędów CRC, wymieniłem także kabel sata (nowiutki notabene ) przy dysku systemowym i czas pokaże, czy to coś zmieni w sprawie BSOD.