Wątek zamknięty

BSOD: po instalacji systemu na nowym laptopie

 
Insanebrutal
Nowy
Liczba postów: 8
Post: #12

RE: BSOD: po instalacji systemu na nowym laptopie


Witam raz jeszcze,
Tak jak pisałem, sformatowałem dysk i zainstalowałem system od nowa, używając sterowników z płytki, którą dostałem do laptopa. Wyglądało na to, że wszystko wróciło do normy, jednak po jakimś czasie ( podczas gry) wyskoczył taki : BSOD 1. Poszperałem w googlach i wyszło na to, że musze zaktualizować sterownik Nvidii, więc tak zrobiłem, używając Driver Sweepera, tryb awaryjny itd. Wszystko się zainstalowało, chwilę podziałało i potem : BSOD 2 oraz BSOD 3 Następnie wróciłem bodajże do sterownika z płytki i było : BSOD 4 ( W akcie desperacji nawet myszke przepinałem z usb 3.0 do 2.0 ) Wtedy zauważyłem, że dopiero co wyszły jeszcze nowsze sterowniki na stronie Nvidii ( 310.90 ) więc je pobrałem i znów za pomocą Driver Sweepera zainstalowałem. Nic to nie dało bo potem wyskoczyły : BSOD 5 , BSOD 6 oraz BSOD 7 . W końcu zajrzałem na stronę Lenovo i pobrałem ostatnie zalecane przez nich sterowniki Nvidii czyli 295.55 i nawet działało tylko, że potem : BSOD 8 . Co ciekawe gra się nigdy nie wysypuje, jeśli ustawiam ją na LOW . Jeszcze raz spróbowałem zainstalować sterowniki z Lenovo i doszedłem do tego, że nie pojawiają się BSODy, gra czasem działa długo, czasem się poprostu wyłącza po jakimś czasie, a czasem się zawiesza w ten sposób, że nie mogę zakończyć jej procesu w Managerze zadań, daje "zakończ proces" , gra się wyłącza ale proces się nie kończy, nie moge wtedy ani zresetować alni wylogować ani zamknąć systemu, musze przytrzymać przycisk włączania dłużej i dopiero wtedy się komp wyłącza. Niewiem czym to może być spowodowane. Dodam, że mam w moim laptopie jest program : Lenovo Energy Managment, który pozwala mi sterować wydajnością komputera, wygląda mniej więcej tak : Lenovo Energy Managment. Jego ustawianie nie wpływa za bardzo na to czy gra się wyłącza czy też nie, bo różnie próbowałem ale wpływa na wynik 3dmarków i mierzenia wydajności. Co ciekawe jak ustawiam na środek czyli tryb zrównoważony to docelowo w Skyrim ustawia mi ULTRA a jak rakiete to ustawia HIGH
Tutaj daje rzeczy które zrobiłem i zmierzyłem :
1. MEMTEST
2. 3DMark 11
3. 3DMark Vantage
4. HDD
5. Temp bez obciążenia
6. Temp Skyrim LOW po 2 min
7. Temp Skyrim ULTRA po 2 min
8. Temp Skyrim ULTRA po 10 min
9. Temp Skyrim ULTRA po 35 min
10. Raport z programu AIDA
11. Minidump

3D marki były wykonane na trybie zróżnicowanym dlatego mogą być trochę niższe od podawanych na innych stronach, chciałem sprawdzić czy przejdą całe i czy coś się stanie ale wszystko bylo ok. Nie wiem co jeszcze bym mógł sprawdzić. Zmierzyłem te rzeczy bo tak znalazłem w googlach ale z analizą czy wszystko jest ok już gorzej, pozdrawiam.

07.01.2013 11:16

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
RE: BSOD: po instalacji systemu na nowym laptopie - Insanebrutal - 07.01.2013 11:16
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
BSOD Moloch4 0 692 05.07.2019 11:29
Ostatni post: Moloch4
100% uzycia cpu na nowym systemie cascador12 2 2.026 14.03.2017 15:35
Ostatni post: łoli
BSOD Windows 7 luzbluzoner 0 1.181 17.12.2016 20:25
Ostatni post: luzbluzoner
Częsty ekrad BSOD kubajed 0 1.155 03.10.2016 17:46
Ostatni post: kubajed
Nowa instalacja, 3 BSOD avocado 0 1.268 20.11.2015 09:46
Ostatni post: avocado
BSOD restling 1 1.538 04.09.2015 21:11
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.