Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 (/neostrada-nie-dziala-na-windows-7-x64-4321-t)



Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - Taurenoid - 07.02.2010 08:28

Tak jak w temacie przeczytałem wszystkie wątki o tym na forum i nic nie pomogło próbowałem płytą z każdą zgodnością win XP sp 2, 3 windows Vista, sp 2, 3. Ściągnąłem też nowsze sterowniki i także nic próbowałem przez menadżer urządzeń pokazać gdzie jest sterownik dostałem odpowiedź, że jest, ale wystąpił jakiś błąd, ale gdy przechodzę na drugi system win XP to wszystko chodzi normalnie (właśnie z niego piszę...). Podłączam internet przez usb do liveboxa.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - trixo - 07.02.2010 10:22

Witam , może moja wypowiedzą Ci nie pomogę ale mój kumpel ma podobny problem przy 7cme z tym, że ma modem SAGEM ADSL FAST 800 SB usb i tez mu nie działa , świeci wszystko itd ale nie ma połączenia (?) .Czyli co? Neo jest do tylu i brak kompatybilnych modemów pod Windowsa Se7en ? Smutny


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - Taurenoid - 07.02.2010 13:50

Nikt nie wie? Co można by było zrobić ?


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - trixo - 07.02.2010 15:27

Mi się wydaje, że jedyne co możesz w tej chwili zrobić to zadzwonić do Neostrady i powiedzieć w czym problem , może pojawi Ci się jakiś ziomek z serwisu który przed nami tu zebranymi rozwiąże ten oto problem , dodam, że lepiej jest jak wiadomo obejść się z problemem jeśli ma się do niego bezpośredni dostęp ... Można sprawdzić to i owo .


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - marynarz - 07.02.2010 22:41

Miałem podobny problem z modem tp ale Thompsona. Z tego co się swego czasu dowiedziałem, Win 7 nie wspiera żadnych modemów
podłączanych przez USB.
W przypadku liveboxa sprawa jest prosta, podłącz go przez kabel ethernetowy. Po podłączeniu powinien działać od razu bez zarzutu.
Uprzedzając pytanie jak ja sobie poradziłem? Są zmodyfikowane sterowniki dla Thompsona (opis problemu jest na tym forum), a ostatnio kupiłem router i problemu żadnego nie mam już.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - Taurenoid - 08.02.2010 16:46

Przełączyłem się na kabel ethernet działa na win XP, a na 7 dalej lipa.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - w1ld - 13.02.2010 10:59

Jest rozwiązanie, mało komfortowe, ale internet działa. Oczywiście neostrada ma poradnik jak zainstalować sterowniki do swoich modemów i utworzyć połączenie na Win7 lecz to nie działa. W końcu to TP. Cwaniak

Zainstaluj modem, domyślam si, że masz ST 330.. sterowniki od Visty 64 bit, instaluj w trybie zgodności z Vista SP2. Wszystko robisz po kolei, kiedy przyjdzie do wpisania danych połączenia wpisz je (PPoE 0.35, nazwa uż. itd.) W końcu poprosi Cię o podłączenie modemu. Łączysz się z netem - hula. Ale to połowa sukcesu, po restarcie kompa wywali Ci BSoD, aby tak się nie stało. Wyszukaj services.msc i usługę Speedtouch 330 Manager ustaw na włączanie ręcznie i ją wyłącz. Możesz zresetować komputer, po włączeniu zawsze odczekaj trochę czasu i dopiero włączaj usługę ręcznie i łącz się z netem. Mi to działa. Obecnie chyba nie ma lepszego sposobu, a jak ktoś zna to proszę o rade.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - Yash - 15.02.2010 19:37

(07.02.2010 10:22)trixo napisał(a):  Witam , może moja wypowiedzą Ci nie pomogę ale mój kumpel ma podobny problem przy 7cme z tym, że ma modem SAGEM ADSL FAST 800 SB usb i tez mu nie działa , świeci wszystko itd ale nie ma połączenia (?) .Czyli co? Neo jest do tylu i brak kompatybilnych modemów pod Windowsa Se7en ? Smutny

Sagem nie puści 7-ki. Musisz zmienić modem. Ja zmieniłem na Combo ZTE i nawet idzie tylko Neo u mnie kuleje.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - WestWisla - 25.02.2010 10:07

Witam ,
czyli generalnie jakie jest najlepsze wyjście aby w pełni móc korzystać z NEostrady na Windows 7 ?
Zmienić na router / jaki najlepszy ?/ czy jest jakiś modem co działa bezproblemowo na W7 ?


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - 7Marcin6 - 25.02.2010 12:44

(07.02.2010 10:22)trixo napisał(a):  Witam , może moja wypowiedzą Ci nie pomogę ale mój kumpel ma podobny problem przy 7cme z tym, że ma modem SAGEM ADSL FAST 800 SB usb i tez mu nie działa , świeci wszystko itd ale nie ma połączenia (?) .Czyli co? Neo jest do tylu i brak kompatybilnych modemów pod Windowsa Se7en ? Smutny

U mnie w7hp x64 zadziałał [urln=http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/sagem800/inst_ster/]tp sagem 800[/urln] (zakładka Windows 7 oczywiście) - mimo, że mam netię - niestety na ST 330 nie znalazłem skutecznego a prostego sposobu.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - pich70 - 26.02.2010 16:18

Najprościej jakikolwiek modemorouter ADSL. On odpowiada za połączenie z NEO a łącze masz przez LAN.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - dziki314 - 26.02.2010 22:18

Trochę się pogubiłemZniesmaczony i tu cytuje " Podłączam internet przez usb do liveboxa "
To w końcu co masz czy jakiś modem czy liveboxa:exclamation:


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - Arturowwf - 05.03.2010 21:39

U mnie na win7 ultimate x64 modem sagem fast 800 działa bez problemu.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - zbig - 05.03.2010 22:51

(26.02.2010 16:18)pich70 napisał(a):  Najprościej jakikolwiek modemorouter ADSL. On odpowiada za połączenie z NEO a łącze masz przez LAN.

Popieram po raz kolejny Uśmiechnięty Do USB to można sobie podłączyć sprzęt, którego producentowi zależy, żeby działał, a nie badziewny modemik sklecany na kolanie przez małe, żółte rączki i wciskany ludziom niemalże na silę Uśmiechnięty
Do podłączania sieci służy port Ethernet względnie WiFi a nie USB.


RE: Neostrada nie działa na Windows 7 x64 - FISHBONE89 - 07.03.2010 09:04

Ja nie wiem jak wam to nie chce działać. Mam Windows 7 Professional (x64), modem Sagem F@st 800 (E4) i mi wszytko śmiga tak samo jak miało to miejsce w Windows XP Professional. Przy instalacji sterowników nie używałem żadnego trybu zgodności. Używam tych sterowników: KLIK