Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e (/problem-z-siecia-wi-fi-w-laptopie-asus-k53e-27327-t)



Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e - Szczurek18 - 13.10.2012 09:07

Witam wszystkich B.Serdecznie!

Mam Problem z siecią wi-fi mianowicie po włączeniu Laptop nie może się z nią połączyć. Widzi elegancko zasięg, nazwę sieci itp. Kruk tkwi w tym ze po zresetowaniu rutera manualnie internet powraca. Dodam ze wszystkie urządzenia w domu nie mają z tym problemu (Laptop, stacjonarny, telefony.) tylko mój laptop. System operacyjny to & H.P 64 bity, Router TP-Link WR741ND.

Pozdrawiam
Piotr


RE: Problem z siecią WI-FI | Asus k53e - thermalfake - 13.10.2012 19:30

Co się dzieje po ręcznej próbie połączenia. Czy sieć wifi jest jakoś zabezpieczona. Jeśli tak to proszę na chwilę wyłączyć szyfrowanie.
Proszę podać wyniki poleceń (na ustawieniach jakie są) wpisanych do cmd. Wystarczy wkleić je ze schowka gdzie się skopiowały
ipconfig/all | clip (zarówno na problemowym jak i jednym bezproblemowym)
netsh wlan show all | clip

Można spróbować także zmienić jeden parametr w rejestrze systemowym, szybszą metodą wklejenia do wiersza poleceń po czym uruchomić ponownie.
REG ADD HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Tcpip\Parameters /v ArpRetryCount /t REG_DWORD /d 0
Posiłkować się także można komendami o którychś kiedyś pisałem w wątku http://windows7forum.pl/brak-dostepu-do-internetu-kabel-wifi-rozwiazany-26866-t?pid=140269#pid140269


RE: Problem z siecią WI-FI | Asus k53e - Szczurek18 - 18.10.2012 14:11

Witam i przeprasza ze tak długo;

"Co się dzieje po ręcznej próbie połączenia. Czy sieć wifi jest jakoś zabezpieczona. Jeśli tak to proszę na chwilę wyłączyć szyfrowanie."

1. Po recznej próbie uruchomienia najczęsciej wyskakuje "toubleshot" lub laptop laczy sie i łączy... Sieć była zabezpieczona, odbezpieczyłem. Pomogło na 2 dni teraz sytuacja z brakiem połaczenia łaczy i łączy.

"roszę podać wyniki poleceń (na ustawieniach jakie są) wpisanych do cmd. Wystarczy wkleić je ze schowka gdzie się skopiowały
ipconfig/all | clip (zarówno na problemowym jak i jednym bezproblemowym)
netsh wlan show all | clip"

Wybacz pytanie ale gdzie moge zobaczyć ten schowek do którego skopiowało?


RE: Problem z siecią WI-FI | Asus k53e - thermalfake - 18.10.2012 22:18

Skrót klawiszowy ctrl+v kopiuje (do notatnika, na stronę itp) zawartość schowka na format czytelny dla użytkownika.


RE: Problem z siecią WI-FI | Asus k53e - Szczurek18 - 19.10.2012 21:08

(18.10.2012 22:18)thermalfake napisał(a):  Skrót klawiszowy ctrl+v kopiuje (do notatnika, na stronę itp) zawartość schowka na format czytelny dla użytkownika.

Proszę bardzo,

Ta druga komenda nie dziala.


RE: Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e - Szczurek18 - 23.10.2012 13:33

Witam

Panowie jest nowy objaw; mianowicie po ręcznej próbie połacznia internet jest w zasiengu lub nie jest... Naprawdę już zaczyna mnie to denerwować.


RE: Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e - thermalfake - 23.10.2012 20:53

Najprędzej będzie jeśli porobisz sobie kopię swoich danych i przywrócisz system.


RE: Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e - Szczurek18 - 24.10.2012 18:50

Robiłem już przywracanie i format, bez zmian.


RE: Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e - thermalfake - 24.10.2012 22:55

No to jeszcze raz to przywracanie, pozbyć się wszystkich śmieci producenta (pc decrapifier), zresetować router i skonfigurować go na nowo ale póki co na krótki czas bez zabezpieczeń to przetestować.


RE: Problem z siecią WI-FI w laptopie Asus k53e - Szczurek18 - 25.10.2012 14:59

Router resetowany do ustawien fabrycznych 3 razy po formacie, przed formatem 2 razy bez zmian. Sieć bez szyfrowania.