Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Realtek HD Audio - system nie widzi głośników, brak dźwięku - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Realtek HD Audio - system nie widzi głośników, brak dźwięku (/realtek-hd-audio-system-nie-widzi-glosnikow-brak-dzwieku-21129-t)



Realtek HD Audio - system nie widzi głośników, brak dźwięku - Murshtin - 12.01.2012 12:34

Witam, piszę do Was z problemem.
Mam komputer z płytą główną ASUS P5G41T-M LX3,
która posiada zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek ALC887 HD Audio.
Mam podłączone działające głośniki, nie mam przedniego panelu audio w mojej obudowie.
Sterowniki chyba mam dobre. Próbowałem z tymi z płyty jak również z tymi ze str. Asus'a.
Problem polega na tym, że:

- gdy w Menedżerze Realtek HD Audio > Ustawienia złącza ustawię "Panel przedni HD Audio" to cały system nie widzi głośników ani mikrofonu (uznaje je jako odłączone), widzi tylko Digital Output. Wtedy nie mam dźwięku w komputerze, a w Menedżerze Realteka jest pokazane, jakby w żadne gniazdo nie było nic podpięte.

[Obrazek: przechwytywaniedv.jpg]

- lecz gdy w Menedżerze Realtek HD Audio > Ustawienia złącza ustawię "Panel przedni AC97" to system widzi głośniki oraz mikrofon, ale jakby były podłączone do przedniego panelu, którego jak mówiłem nie posiadam. Wtedy także nie mam dźwięku.

[Obrazek: przechwytywanie2k.jpg]

Dlaczego Windows nie widzi, że mam głośniki mam podłączone do tylnego panelu?
A w dodatku wykrywa, jakbym podłączył je do przedniego panelu?
W razie pytań, odpowiem na wszystkie.
Z góry dziękuję za odpowiedź.


RE: Realtek HD Audio - nietypowy problem z dźwiękiem - peciaq - 12.01.2012 15:28

Komputer twój kupiłeś w sklepie czy ktoś ci go składał?


RE: Realtek HD Audio - nietypowy problem z dźwiękiem - harnas1996 - 12.01.2012 18:19

Miałem kiedyś podobny problem, ale wystarczyło, że ustawiłem zaaw. ustawienia w ten sposób jak jest w załączniku, oraz na panelu przednim AC97.


RE: Realtek HD Audio - nietypowy problem z dźwiękiem - Murshtin - 12.01.2012 21:22

Komputer składałem sam, na części. Wszystko jednak działało od początku. Do wczoraj. Włączyłem komputer i wtedy zauważyłem, że nie mam głosu, a zamiast ikonki głośniczka w tray'u miałem jakąś czarną ikonkę z napisem "Digital Output". Chyba, że nie instalowałem sterowników od Realtek, tylko zostawiałem microsoftowe to zamiast "Digital Output" miałem napis "Cyfrowe urządzenie dźwiękowe S/PDIF".

Co do postu harnas1996 - w Menedżerze Realtek HD Audio > Zaawansowane ustaw. urządzenia Ty masz "urządzenie nagrywania" jak i "urządzenie odtwarzania". Problem polega na tym, że ja mam tylko "urządzenie nagrywania" :[

Zainstalowałem od nowa cały system, lecz problem nie ustąpił.
Myślałem, że w takim razie może mam coś w BIOS'ie przestawione, ale tam nie mam prawie żadnych opcji dot. audio.
Jest tylko advanced options > chipset > south bridge configuration >
- Audio controller [Enabled/Disabled]
- Front panel type [HD Audio/AC97]


RE: Realtek HD Audio - nietypowy problem z dźwiękiem - detczi - 12.01.2012 22:31

Mam reaktek wbudowany na płycie
miałem ten sam problem ale znalazłem w opisie płyty zworkę do wyłączenia front panel i wszystko gra


RE: Realtek HD Audio - nietypowy problem z dźwiękiem - Murshtin - 12.01.2012 22:49

Pomogłeś, bo już straciłem nadzieję.
Też wcześniej przeszło mi przez myśl, że może da się w jakiś sposób wyłączyć przedni panel sprzętowo.

Znalazłem w instrukcji mojej płyty głównej takie coś:

[Obrazek: przechwytywaniemr.jpg]

To jest podpisane tak: "14. Front panel audio connector (10- 1 pin AAFP)".

Aha, jeszcze coś takiego:

[Obrazek: przechwytywanieyem.jpg]

Nic mi to nie mówi. Czy ma ktoś pomysł w jakim miejscu umieścić zworkę?

Na pewnym forum jeden człowiek też miał taki problem jak ja.
Drugi odpisał mu, że musi założyć dwie zworki w ten sposób ::|.|
Spróbuję tak. Mam nadzieję, że nic nie spale Zadowolony


RE: Realtek HD Audio - nietypowy problem z dźwiękiem - martin1984r - 13.01.2012 06:57

Witam,

Jak masz Menedżerze Realtek HD Audio to po prawej stronie masz pokazany ten panel tylni i nad słowem ANALOGOWE masz taki żółty folder to wejdź w niego i zaznacz Wyłącz wykrywania gniazda panelu przedniego i Włącz automatyczne okno dialogowe po podłączeniu urządzenia.
To co zaznaczyłeś pod 14 jest do podłączenia panela przedniego kabelkami, to Cię nie tyczy.


RE: Realtek HD Audio - nietypowy problem z dźwiękiem - Murshtin - 13.01.2012 08:37

(13.01.2012 06:57)martin1984r napisał(a):  Witam,

Jak masz Menedżerze Realtek HD Audio to po prawej stronie masz pokazany ten panel tylni i nad słowem ANALOGOWE masz taki żółty folder to wejdź w niego i zaznacz Wyłącz wykrywania gniazda panelu przedniego i Włącz automatyczne okno dialogowe po podłączeniu urządzenia.
To co zaznaczyłeś pod 14 jest do podłączenia panela przedniego kabelkami, to Cię nie tyczy.

Wszedłem w ten żółty folder, lecz nie mam tam opcji wyłączenia przedniego panelu. Mogę tam tylko ustawić, inne rzeczy:

Tak jakby system był pewien, że ten panel przedni jest i już.

Chciałbym przypomnieć, że nawet po sformatowaniu partycji C i ponownym zainstalowaniu systemu, problem nadal istnieje.
Wydaje mi się, że to nie jest kwestia ustawień w Windowsie. Tym bardziej, że w internecie chyba nikt nie miał takiego problemu.