Odpowiedz

[News] Nowa łatka dla Windows 7 destabilizuje system

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Exclamation 

Nowa łatka dla Windows 7 destabilizuje system


Microsoft wydał aktualizację dla systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2 ulepszającą funkcje i poprawiającą wydajność składników związanych z DirectX. Niestety, jak zgłaszają użytkownicy, aktualizacja ta całkowicie destabilizuje Windows, co objawia się tzw. Niebieskim Ekranem Śmierci i zatrzymaniem systemu.
Nowa łatka dla Windows 7 destabilizuje system
Aktualizacja, o której mowa, wydana 26 lutego i oznaczona jako KB2670838, przeznaczona jest dla systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2 z zainstalowanymi dodatkami Service Pack 1. Jej celem jest zwiększenie wydajności i ulepszenie funkcji takich składników jak Direct2D, Direct3D, DirectWrite, API Dokumentu XPS, dekodera wideo H.264, kodera-dekodera JPEG XR i kilku innych. Jako że aktualizacja ta rozprowadzana jest poprzez mechanizm Windows Update, wielu użytkowników w nadziei na usprawnienie swojego systemu bez wahania zainstalowało tę poprawkę. Niestety, po jej instalacji, w momencie uruchamiania przeglądarki Internet Explorer 9 system Windows, z powodu bliżej nieokreślonego błędu, nie jest w stanie dłużej pracować, co kończy się niewiele mówiącym przeciętnemu użytkownikowi numerem błędu, widniejącym na legendarnym już Niebieskim Ekranie Śmierci (ang. Blue Screen of Death, BSOD), formalnie znanym jako błąd STOP.

Użytkownicy, którzy padli ofiarą wadliwej poprawki, na forum Microsoft Answers starają się uzyskać od firmy Microsoft rozwiązanie dla tego problemu. To co udało się do tej pory ustalić, to fakt, że po odinstalowaniu łatki komputer znów funkcjonuje prawidłowo. W niektórych przypadkach sprawę rozwiązuje także aktualizacja sterowników graficznych do najnowszej wersji. Należy się również upewnić, że w systemie zainstalowane są właściwe sterowniki do karty graficznej. Jeżeli problem nadal będzie występował, do czasu jego rozwiązania przez Microsoft zaleca się pominięcie tej poprawki w procesie aktualizacji realizowanej przez Windows Update. Użytkownikom, którzy już zainstalowali tę łatkę, a u których w czasie korzystania z Internet Explorera 9 występuje opisany wyżej problem, mogą skorzystać z funkcji przywracania systemu do stanu sprzed instalacji poprawki lub, jeżeli to możliwe, odinstalować ją ręcznie. Można to uczynić klikając na Panel Sterowania > Programy > Wyświetl zainstalowane aktualizacje, po czym wybrać z listy poprawkę oznaczoną numerem KB2670838 i kliknąć Odinstaluj.

Źródło: answers.microsoft.com

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

02.03.2013 07:45

Róża Podziękowania od: Doubler, Nostromo, Magnetar
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Magnetar
Ekspert
Liczba postów: 727
Post: #2

RE: Nowa łatka dla Windows 7 destabilizuje system


http://windows7forum.pl/bsod-blad-podcza...ny-29524-t
Ostatni post...
Moim zdaniem ten problem występował już wcześniej tylko ta łatka uaktywniła go na większą skalę, niestety muszę stwierdzić że ten system to zbugowany shit - już naprawdę długo z niego korzystam i dopatrzyłem się już wielu takich potencjalnych problemów, nie zdziwiłaby mnie w przyszłości informacja, że Zapora systemu ukrywa w sobie dużego tłustego robala czy np w usługach sieciowych a w zasadzie całej tej automatyzacji konfigu sieciowego, wielokrotnie u siebie walczę z jakimiś niebywałymi zachowaniami, a to metryka wariuje, sama się ustawia na kosmicznych wartościach, a to co innego. W ogóle Microsoft jest śmieszny, w dobie usług sieciowych, udostępniania plików różnej maści przez różnej maści aplikacje - system Windows 7 pozwala na jedno (1) połączenie przychodzące - normalnie śmiech ! Wszystko rozumiem, że to nie jest OS serwerowy, ale jedno, tylko jedno !?

Szkoda, bo niektóre rzeczy na windach są dobre, inne świetne, jednak przy strategii płatnych aktualizacji Windows będzie tylko tracił, będzie niedorobiony, rozsypie się na drobne dystrybucje z wielkimi dziurami, a ludzie zweryfikują ten produkt, prędzej czy później - już teraz słyszę w reklamach Windows Phone by HTC - taka kicha że próbują zwrócić uwagę na to, że to nie jest referencyjny produkt tylko zmodowany, bo na normalną Windę nikt już nie ma ochoty patrzeć co dopiero jej używać.

Do następnej awarii Zacieszacz
Pozdrawiam

Obiekt zwarty gwiazda neutronowa lub hipotetyczna gwiazda kwarkowa, posiadający bardzo silne pole magnetyczne, emitujący w sposób regularny pulsy lub nieregularny błyski gamma oraz promieniowanie rentgenowskie. Wiki

21.03.2013 03:29

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer? Portator 2 2.642 15.10.2012 19:27
Ostatni post: thermalfake
News Windows 8 kontra Windows 7. Który system jest lepszy? HrabiaHodon 11 7.355 13.08.2012 09:43
Ostatni post: Paweloss
News Windows 8: nowy system będzie tańszy od siódemki? Portator 1 1.640 09.05.2012 23:48
Ostatni post: victor152
News Przez nową lukę w Windows rozpowszechnia się trojan HrabiaHodon 3 2.556 16.09.2010 18:09
Ostatni post: Rukahs
News Nowa aktualizacja dla Windows 7 wykryje ponad 70 "witaminek" bend 13 7.772 02.08.2010 21:38
Ostatni post: joli_02
News Oblicza piractwa - nowa broń Microsoftu w walce o dobro klientów HrabiaHodon 0 1.901 31.05.2010 19:51
Ostatni post: HrabiaHodon
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook