Odpowiedz

[News] Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1
Information 

Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?


Premiera nowych okienek zbliża się wielkimi krokami. Pora więc rozwiać wątpliwości związane z licencją systemu.
Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?
Klikając na akceptuję licencję w momencie instalacji Windows nierzadko nie zdajemy sobie w ogóle sprawy z tego, co robimy. Po prostu traktujemy to jako jeden z wymogów stawianych przez Microsoft w momencie instalacji. Tylko po to, aby proces mógł przebiegać dalej. Zastanawialiście się jednak nad tym, jak będziecie mogli użytkować nowe okienka? Kiedy będziecie mogli zakupiony system przenieść na inny komputer czy też uruchomić w maszynie wirtualnej? Przyjrzeliśmy się zapiskom w EULA ósemki i odpowiadamy na te pytania.

Do wyboru będziemy mieli wkrótce dwie opcje związane z uaktualnieniem. Jedną z nich jest aktualizacja w przypadku nowego komputera z Windows 7 zakupionego po 2 czerwca

tego roku. Drugą z kolei uaktualnienie z poziomu Windows XP, Vista lub 7 dla nie nowych maszyn. Okazuje się, że oba warianty systemu nie są identyczne, choć nadal stanowią aktualizację ze starszych okienek.

W przypadku uaktualnienia z Windows 7 na nowym komputerze za 69 złotych praktycznie nie mamy żadnych możliwości związanych z przeniesieniem licencji na inną maszynę. Windows 7 na nowym komputerze otrzymujemy w postaci licencji OEM, a więc przypisanej do konkretnego komputera. To samo dotyczy uaktualnienia. Nowe okienka kupione za 69 złotych uprawnią nas jedynie do instalacji na tym komputerze, który łapie się na promocję Microsoftu.
Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku uaktualnienia ze starszej wersji okienek za 39,99 dolarów (u nas za 222 złote). Tutaj nabywamy licencję tak zwaną Upgrade Box, a więc umożliwiającą nam te same możliwości jej przenoszenia, co w przypadku systemu, który obecnie użytkujemy. Co ciekawe, nie ma tutaj żadnych ograniczeń związanych z ilością "przenosin". Możemy zrobić to dowolną liczbę razy, ale… pamiętajmy o dwóch rzeczach. Po pierwsze dotyczy to tylko samego systemu operacyjnego. Nie możemy wraz z okienkami przenieść również dodatki zakupione do Windows 8, jak na przykład Media Center Suite czy Pro Pack. Po drugie, oprogramowanie musi zostać usunięte z innego komputera zanim te przeniesiemy na nowy. Jednej licencji na system nie możemy użytkować jednocześnie na dwóch maszynach.


Uaktualnienie za 39,99 dolarów możemy również użytkować pod kontrolą maszyny wirtualnej. Tutaj jednak znowu musimy pamiętać, że nie możemy uruchamiać jednocześnie dwóch kopii tego samego systemu. Tak więc gospodarz dla maszyny wirtualnej musi być innym systemem.

Warto dodać, że identyczne możliwości będziemy również posiadać, jeśli zakupimy Windows 8 dla składaka, czyli PULSB (więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule) oraz oprogramowanie w wersji pudełkowej (albo pełne wydanie systemu kupione w postaci instalatora online).

Źródło: Microsoft,

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

14.09.2012 11:10

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
izaw
User systemu
Liczba postów: 425
Post: #2

RE: Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?


Trochę OT.

Gdyby ktoś wymógł na producentach zakaz stosowania licencji dłuższych niż Encyklopedia Britannica, oraz zrozumiałej dla każdego maturzysty...

"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

14.09.2012 20:43

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
thermalfake
Ostatni Mohikanin

Liczba postów: 13.581
Post: #3

RE: Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer?


W tym wątku nie opisujemy wrażeń związanych z używaniem systemu lecz na zupełnie inny temat. Od tego są inne wątki.
Przy okazji szanuję zdanie ale nie rozumiem wcale tego hejtu w stronę win 8. Nie napisałeś żadnych konkretów. Co masz na myśli, że MS wchodzi w cztery litery. "Wygląd jest słaby" - co Twoim zdaniem jest nie tak, co należało by poprawić żeby każdemu podobał się jego look & feel. Estetykę pozostawmy specom od tego którzy siedzą profesjonalnie w tym temacie. Poza tym mam wrażenie, że większość oczekiwała następny rewolucyjny system. A przecież w 3 lata po premierze nie da się na nowo stworzyć całkiem nowego systemu od postaw. Jakbyś wiedział jak wygląda proces życia oprogramowania, jego kolejne etapy (od koncepcji, wprowadzenie wymagań, implementacji, testowania, użytkowania i pielęgnacji) zrozumiałbyś, że 3 lata nawet dla rzeszy teamów jest po prostu nie do przeskoczenia. A gdzie czas na beta testy jak to było w przypadku Win 7. To nie jakiś tam produkt księgowo-magazynowy dla pani Krysi z hurtowni a system operacyjny. W ciągu tych 3 lat patrząc analogicznie do przemysłu motoryzacyjnego dostaliśmy samochód po faceliftingu, mniej więcej tyle trwa przerwa między rozpoczęciem produkcji a zmianami odświeżenia. Dopiero po 5-6 latach nadchodzi całkiem nowy odmieniony produkt. Inaczej firmy po prostu nie zarobiły na tym, bo co 3 lata musiałby wypuszczać coraz to nowe modele a przecież ich research kosztuje.

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]

W zamian za pomoc oczekuję poprawnej pisowni. Stop niechlujstwu.
Jak mądrze zadawać pytania? - przejrzyj poradnik na forum.
Nie udzielam porad via PW.

15.10.2012 19:27

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News Windows 7 będzie wyświetlał powiadomienia nakłaniające do aktualizacji przeglądarki Portator 0 952 12.01.2016 08:01
Ostatni post: Portator
News DirectX 12 nie będzie obsługiwany przez Windows 7! Portator 1 2.731 18.11.2014 06:30
Ostatni post: Portator
News Windows 10 będzie miał trudne zadanie, bo udział Windows 7 w rynku znów rośnie Portator 0 1.198 04.10.2014 05:24
Ostatni post: Portator
News Windows 7 będzie żył krócej niż XP Portator 2 1.102 10.10.2013 20:51
Ostatni post: thermalfake
News Internet Explorer 11 będzie dostępny również dla Windows 7 Portator 2 1.498 19.09.2013 11:30
Ostatni post: siódmy
News Nowa łatka dla Windows 7 destabilizuje system Portator 1 3.002 21.03.2013 03:29
Ostatni post: Magnetar
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook