Odpowiedz

[News] Nareszcie! Nowy komputer z Windows bez crapu, czyli MS Signature

 
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #1

Nareszcie! Nowy komputer z Windows bez crapu, czyli MS Signature


Nareszcie! Nowy komputer z Windows bez crapu, czyli MS Signature
Microsoft postanowił zabrać się za problem związany z uciążliwym, dodatkowym software serwowanym przez producentów OEM w nowych komputerach.

Kupując nowy komputer z preinstalowanym Windows musimy liczyć się z obecnością dodatkowego oprogramowania, tak zwanego crapware, które zazwyczaj negatywnie wpływa na wydajność maszyny. Kombinujemy więc jak "odchudzić" nowy "nabytek" pozbywając się zbędnych aplikacji dostarczonych z komputerem, gdyż zazwyczaj w ogóle ich nie potrzebujemy.

Producenci OEM Microsoftu raczej szybko swoich przyzwyczajeń nie zmienią i wraz z Windows 8 czekają nas prawdopodbnie te same problemy. Tymczasem gigant z Redmond dostrzegł problem i choć mógłby po prostu wymusić na partnerach zmianę polityki związanej z dostarczaniem dodatkowego softu, to postanowił wybrać inne rozwiązanie. Nazywa się ono Microsoft Signature.

Microsoft Signature jest nowym programem, który obecnie obejmuje tylko komputery sprzedawane w oficjalnym sklepiku internetowym giganta z Redmond. Czym jest? To nic innego, jak inicjatywa związana z odchudzeniem okienek ze zbędnego crapware.

Kupując komputer w Microsoft Store mamy pewność, że Windows 7 (a zapewne z czasem również i ósemka) nie jest dostarczony z żadnym śmieciowym oprogramowaniem. No prawie, bo co prawda typowego crapware tutaj nie znajdziemy, ale gigant z Redmond wspaniałomyślnie postanowił dodać własne aplikacje. Dla przykładu zamiast komercyjnego antywirusa w wersji trial znajdziemy aplikację Microsoft Security Essentials. Ponadto Windows w ramach Signature posiada jeszcze kilka (niezbędnych?) programów w postaci Flash Playera czy Adobe Reader. To jednak wszystko. Zero niepotrzebnych, zaśmiecających i negatywnie odbijących się na wydajności systemu aplikacji.

Oczywiście Microsoft nie omieszkał pochwalić się różnicami w wydajności wynikającymi z zakupu komputera z Signature. Średnio możemy liczyć na:
> 23,1% szybsze usypianie komputera;
> 39,6% szybszy rozruch Windows;
> Ponad dwa razy szybszy czas wychodzenia ze stanu uśpienia.
Nareszcie! Nowy komputer z Windows bez crapu, czyli MS Signature
Na pewno zapytacie się: ile kosztuje taka przyjemność? Odpowiedź na to pytanie brzmi: nic! Oczywiście dotyczy to tylko nowych komputerów kupowanych w Microsoft Store. Ponadto otrzymujemy również 90 dni bezpłatnej pomocy technicznej (coś podobnego oferuje dla nowych komputerów Apple). Warto dodać, że programem Signature objęte są praktycznie wszystkie komputery w Microsoft Store od znanych producentów.

Gigant z Redmond jest jednak wspaniałomyślny i oferuje również tak zwany program signaturyzacji. Polega to na możliwości oddania komputera w salonie Microsoftu i następnie za opłatą wynoszącą 99 dolarów spece z firmy zajmą się wgraniem Signature. Opcja dostępna jest jednak tylko w sklepach Microsoftu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Czy komputery z programu Microsoft Signature będa dostępne w Polsce? Nic na to nie wskazuje, ale zapytaliśmy polski oddział Microsoftu i czekamy na odpowiedź.

Za: komputerswiat.pl

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

18.05.2012 15:56

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
News O stabilności Windows, czyli jak to Microsoft z Niebieskim Ekranem Śmierci walczył Portator 2 1.014 10.10.2013 20:58
Ostatni post: thermalfake
News Nowy wymóg przy aktualizacji Windows 7 do Windows 8? Portator 0 1.668 20.12.2012 07:05
Ostatni post: Portator
News Windows 8: kiedy będzie można przenieść system na inny komputer? Portator 2 2.635 15.10.2012 19:27
Ostatni post: thermalfake
News Kup komputer z Windows 7 dziś. Windows 8 Pro dostaniesz za 69 złotych! Portator 0 1.390 04.06.2012 16:34
Ostatni post: Portator
News Windows 8: nowy system będzie tańszy od siódemki? Portator 1 1.636 09.05.2012 23:48
Ostatni post: victor152
News Nowy pasek zadań Windows 7 - zdjęcia Admin 25 53.903 02.02.2011 13:30
Ostatni post: Batorun
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.

Google
Facebook