Odpowiedz

Przywracanie z kopii systemu

 
AlecClaire
Wdrażany
Liczba postów: 25
Post: #1

Przywracanie z kopii systemu


Witam!

Wykonałem sobie kopię systemu, zgrałem ją na dysk zewnętrzny i sformatowałem ten komputerowy, bo zaistniał taka potrzeba. Mam teraz problem z jej przywróceniem.

Wsadzam sobie bootable pendrive z instalką, wchodzę do przywracania systemu z kopii, znajduje mi plik no i dzieją się dwie niepożądane rzeczy

1, Nie mogę odznaczyć opcji formatu i zmiany partycji dysku (zamiast wrzucić tak jak ja sobie podzieliłem gparted'em). Jest tam info, że trzeba zainstalować sterowniki do dysku (fot. 1), tyle, że sterowniki ze strony producenta nie mają tych plików "sterownikowych" (fot. 2), a sam setup z poziomu drugiego takiego samego laptopa nie chce odpalić i wyskakuje info o braku spełniania minimalnych wymagań systemu. Co do sterowników to są AHCI no i w biosie w SATA Mode jest ustawione na AHCI (druga opcja to IDE, nie ma RAID), obydwie konfiguracje nie działają.

Fot. 1
Przywracanie z kopii systemu

Fot. 2
Przywracanie z kopii systemu

2. Druga sprawa to taka, że nawet jak zaniecham powyższego i klikam Dalej, to za chwile wyskakuje błąd (fot. 3), na którego porada MS z ich strony nie daje rady jako iż wymaga zainstalowanego systemu.

Przywracanie z kopii systemu

--------------------

Próbowałem go oszukać, minowiec zainstalowałem system i z jego poziomu chciałem użyć zrobionej już kopii ale mówi, że nie chce tej mojej, bo nie jego. Nawet zrobiłem kopię świeżego systemu i podmieniłem ją z tą moją, ale niestety bezskutecznie.


Laptop to Acer TravelMate 5760z, system to Windows 7 Professional x64
Specyfikacja:

Procesor Intel Pentium B960 @ 2.20GHz
Pamięć 8 GB
Układ graficzny Intel HD GraphicsZ, 500 GB 5400 obr/min

Sterowniki: http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers (niestety bardziej konkretnie się nie da)

Jakie pomysły proszę Państwa?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2014 00:17 przez AlecClaire.)

14.03.2014 15:09

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przywracanie z kopii systemu - AlecClaire - 14.03.2014 15:09
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Przywracanie systemu do stanu fabrycznego houG 1 1.836 21.08.2016 20:43
Ostatni post: thermalfake
Przywracanie systemu z płyt DVD - laptop ASUS Feberos 2 1.626 19.02.2016 00:46
Ostatni post: thermalfake
Przywracanie systemu Windows 7 Home Premium TheMaciusPL 5 3.288 05.09.2015 23:48
Ostatni post: thermalfake
Przywracanie ustawień fabrycznych Windows7 z Partycji Recovery (ASUS) Blackf 5 3.232 20.08.2015 13:58
Ostatni post: thermalfake
Samsung New Series 9, a przywracanie oryginalnego systemu sotgutt 2 1.034 10.06.2015 20:31
Ostatni post: thermalfake
przywracanie systemu z partycji recovery nie powiodlo sie mar3in 1 1.239 30.04.2015 17:47
Ostatni post: thermalfake
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.