Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Uszkodzony RAM czy za słaby zasilacz?

 
ch3mn3y
Wdrażany
Liczba postów: 12
Post: #1

Uszkodzony RAM czy za słaby zasilacz?


Hejka,

Może na starcie lekko opisze swojego blaszaka. Jest to już trochę stary ale wciąż działający komp. Na starcie (jak go dostałem, był już używany) miał 2gb (2x1) ramu. Po jakimś czasie dokupiłem jeszcze 4gb (2x2) - wszytskie od Patriota, 800mhz . Przez jakiś czas to działało, ale po pewnym czasie podczas działania usłyszałem dziwny "alarm". Poczytałem o tym trochę i ustaliłem ze "winny" jest ram (winny mogł być, ale nie oznacza to, że obie kości się zepsuły, bo działają). Wyjąłem stare, zostawiłem 4gb. Działało...

W kompie tym był tez wewnętrzny czytnik kart (dokładnie ten), który od zawsze nie działał, wiec postanowiłem kupić nowy (zawsze się może przydać a cena nie duża. ale jako ze lubię se popatrzeć na sprzęt to znalazłem hub usb co było mi bardziej potrzebne (ciągły brak wejść usb 2.0 - zwłaszcza z przodu).

Dzisiaj odebrałem, załączyłem i znowu ten sam alarm. Znowu wyjąłem jednak kość (zostało 2gb) i działa, no ale czemu mam wyjmować?Wiec włożyłem z powrotem i... działa, do czasu aż nie nastąpiła zwiecha całkowita (tylko reset). Teraz raz się odpala na 4gb raz nie.

I tu nasuwa się moje pytanie: co jest temu winne? Ram, nie wydaje mi się bo bez względu która kość jest w środku to działa. A wiec zasilacz? I własnie to bardziej mi pasuje, a jako, ze ten komp ma być takim domowym "serwerem" multimediów i w najbliższej przyszłości chcę mu dołożyć drugi dysk twardy będę musiał pomyśleć o nowym (o ile to zasilaczu).

Od razu jeśli zasilacz jest do wymiany to może polecilibyście jakiś dobry? Obecny ma 500W wiec powinien być mocniejszy (nie wiem 750, tylko czy to nie za dużo?). Tylko jeśli chodzi o wtyki do powinien mieć przynajmniej 2 do SATA (najlepiej 3 na zapas), 4 4-pin Molex (albo jak wcześniej 5) i jesli to możliwe pasował do Abita an52 (wiem stary) i kosztował do 150zł (wiem wymagania, ale student jestem i nawet to jest dla mnie wydatkiem) Zacieszacz

PS. Nie zależy mi, żeby całe 6gb ramu działało (choć byłoby miło), ale przynajmniej te 4gb...
I jeśli chodzi o ramy to 2x1gb to są te, a 2x2gb to te.
Jeśli chodzi o alarm to był to powtarzający się sygnał. Część stron opisywała to jako ostrzeżenie związane z zasilaniem, część, że z ramem. Możliwe, że to ram (wyjęcie pomaga), możliwe, że zasilacz (wyjęcie zmniejsza - odrobinę, ale zawsze - zapotrzebowanie na prąd).

Dzięki nawet za chęci.
ch3mn3y
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2012 14:44 przez ch3mn3y.)

27.11.2012 22:58

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Uszkodzony RAM czy za słaby zasilacz? - ch3mn3y - 27.11.2012 22:58
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
HDD czy można go uznać jako uszkodzony mcpoo 3 1.219 04.10.2019 08:36
Ostatni post: LadyInBlue
Zasilacz do komputera zorro223 0 1.141 05.02.2016 14:40
Ostatni post: zorro223
Dobry i tani zasilacz Dzk 1 1.161 16.08.2015 15:43
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Czy do gtx-a 660 GAMING OC wystarczy zasilacz Modecom Carbon box 620w ? CottonJoe 4 1.441 23.06.2015 13:39
Ostatni post: CottonJoe
Jaki zasilacz wybrać w ramach wymiany gwarancyjnej adriano_2009 1 1.157 10.06.2015 16:49
Ostatni post: GamerPL
Jaki zasilacz pod taką konfigurację? szymnax 5 1.524 13.09.2014 05:24
Ostatni post: Maxim128
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.