Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Poważny problem z partycjami - zniknęły po zmianie rozmiaru

 
areks
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #1
Lightbulb 

Poważny problem z partycjami - zniknęły po zmianie rozmiaru


Mam zainstalowanego oryginalnego Windows 7 64bit Pro na dysku sata. Jak go instalowałem To dysk był nowy więc podczas instalacji zrobiłem jedną partycję 30gb pod system i druga z reszta dysku. Wszystko poszło ok i wszystko działało.

Wpadłem dziś na pomysł, żeby zainstalować XPka bo mi był bardzo potrzebny. Na jakimś forum przeczytałem, że można zainstalować XP po 7 tylko po instalacji trzeba za pomocą płyty Windows 7 naprawić sektor rozruchowy. No i tak w Windows 7 zmniejszyłem Menadżerem dysków partycję D o 20Gb. Zbootowałem płytę z Windowsem XP i zainstalowałem go na tej nieprzydzielonej przestrzeni, wszystko poszło gładko ( no prawie bo w biosie musiałem przestawić na Compatible bo mi dysku instalator nie wykrywał). Dobra odpaliłem XPka i w Moim komputerze mam tylko partycje z Windowsem XP nie widać partycji z 7 i partycji D z moimi ważnymi danymi.
Ok więc pomyślałem odpalę płytkę z 7 i zrobię naprawianie systemu-> Naprawianie problemów ze startem. No ale nie znajduje mi Systemu Windows 7 do naprawienia Smutny, naprawa nic nie daje. Z ciekawości odpaliłem instalację Windows 7 do kroku wyboru dysku i jest tam tylko 3 partycje Smutny Jedna NIEPRZYDZIELONA 400GB, 20Gb z xpekiem i jakaś 7 mb pusta. Moje 2 partycje z Windowsem 7 i Danymi stały się jedna partycją NIEPRZYDZIELONĄ ? JAK TO MOŻLIWE ? Co mam robić. Ważne dane tam mam Smutny

31.03.2010 17:13

Znajdź wszystkie posty użytkownika
slump
VIP

Liczba postów: 2.048
Post: #2

RE: Poważny problem z partycjami.


Pomyliłeś coś i usunąłeś partycje lub zostały one sformatowane. Nic na ten niepodzielonej przestrzeni nie rób, Pobierz program do odzyskiwania danych, i zainstaluj i odpal go z innego dysku niż ten na którym nabroiłeś i odzyskuj dane. W Google i na dobreporogramy.pl znajdziesz dożo tego typu programów.

Jeśli pomogłem, proszę o kliknięcie w [Obrazek: postbit_thx.gif] przy pomocnych wypowiedziach. Dziękuje bardzo.
[Obrazek: windows7forum_1.jpg]

31.03.2010 20:44

Znajdź wszystkie posty użytkownika
areks
Nowy
Liczba postów: 2
Post: #3

RE: Poważny problem z partycjami - zniknęły po zmienie rozmiaru


Okazuje się, że nic nie pomyliłem to Windows XP spartolił tablice partycji. Po kilkugodzinnej walce udało mi się przywrócić pierwotną tablicę za pomocą programu firmy Prosoft do odzyskiwania danych, partycji i bootsektorow (z Hiren Boot Cd). Później tylko ustawiłem jako aktywną tą 100mb partycję zarezerwowaną przez Windows 7 i naprawiłem płytą Windows 7 opcje rozruchowe dysku i poszłoUśmiechnięty Dla potomnych.

31.03.2010 22:18

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.