Wątek zamknięty

[Rozwiązany] Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.

 
none
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #1

Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Witam, jestem nowa na forum i od razu mówię że nie znam się zbyt dobrze na komputerach więc proszę o wyrozumiałość.
Włączyłam dzisiaj rano laptopa, wszystko działało jak zawsze, bez zarzutu, po czym na jakąś godzinę wyszłam do innego pokoju zostawiając go włączonego. Kiedy wróciłam, chciałam uruchomić allplayera, ale się nie dało. Nie mogłam też otworzyć żadnego folderu, programu, nawet plików z worda. Prawie wszystko zmieniło swoje rozszerzenia na .lnk i nie mogę w ogóle nic otworzyć. Pojawia się wtedy ekran system windows "aby otworzyć ten plik, system windows musi wiedziec..."itd. Chciałam otworzyć plik z worda, wyświetliło się to okienko i zaznaczyłam opcje "wybierz z zainstalowanych" po czym wybrałam worda. Już myślałam że będzie działać, ale wtedy włącza się kolejne okno, pokazujące przygotowywanie do instalacji, po czym wyskakuje błąd 1719 i jest napisane miedzy innymi że instalator windows jest niepoprawnie zainstalowany. Szukałam w internetach i znalazłam dużo podobnych problemów, wszystkim pomagał jakiś program ściągnięty z neta i usuwający rozszerzenia, albo jakaś zmiana w rejestrach, ale kiedy ja ściągnełam ten program, nie mogłam go nawet zainstalować, bo znowu wyskoczyło okienko systemu windows. rejestru natomiast w ogóle nie mogę znaleźć, tzn chyba coś tam znalazłam ale nie jestem pewna czy to to, w każdym razie nie chciało się otworzyć...

Co moge zrobić? Proszę o pomoc, bo jestem normalnie załamana Smutny nawet nie moge zrobić formatu bo nie czyta mi żadnego obrazu dysku, choć wiem że na bank jakieś zapisywałam.

Mam Windows 7 64 bitowy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2014 17:15 przez none.)

10.10.2014 17:13

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maxim128
VIP

Liczba postów: 3.221
Post: #2

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Ktoś Ci nie grzebał w komputerze? Bo samo z siebie się tak nie stało.

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Jeśli wszystko będzie OK, to skanuj antywirusem (powinnaś mieć) i zobacz na wyniki.

[Obrazek: NkON0Xx.jpg]

Think so that you don't become a thing

"Chciałem zmienić świat, jednak Bóg nie dał mi kodu źródłowego"

10.10.2014 21:16

Znajdź wszystkie posty użytkownika
none
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #3

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Właśnie jestem na 100 % pewna, że nikogo nie było wtedy u mnie w pokoju, sama też nic nie zmieniałam, więc nie mam pojęcia co to...
W trybie awaryjnym to samo, zmienione pliki i nie da rady nic otworzyc. Antywirus też mi się nie otwiera.

Swoją drogą, odkryłam właśnie że żadne dźwięki z internetu, tzn youtube, jakieś strony z filmami itp mi nie działają. Dzwięki systemowe jednak słychać normalnie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2014 22:10 przez none.)

10.10.2014 21:52

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maxim128
VIP

Liczba postów: 3.221
Post: #4

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Czyli infekcja. Pewnie jakiś program uruchamia się przy starcie i robi swoje.

Czemu piszesz że nie możesz sformatować dysku? Przecież to niezależne od systemu, nie wykrywa Ci płyt?

[Obrazek: NkON0Xx.jpg]

Think so that you don't become a thing

"Chciałem zmienić świat, jednak Bóg nie dał mi kodu źródłowego"

10.10.2014 22:37

Znajdź wszystkie posty użytkownika
none
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #5

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Chodzi mi o to że nie czyta mi żadnej zapisanej kopii dysku, czyli jak zrobie format wszystko mi przepadnie.
Ale skoro to infekcja, to czemu wczoraj przez pół dnia wszystko działało normalnie? I przy starcie chyba nic mi sie nie uruchamia, na pasku po prawej stronie mam jedynie cztery ikonki , baterii, głośności, jakaś flaga i zasięg neta. (co też jest zmianą bo wcześniej były jeszcze jakies programy) No chyba że to coś jest jakoś ukryte.

11.10.2014 10:15

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Maxim128
VIP

Liczba postów: 3.221
Post: #6

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


A spróbuj podczas uruchamiania wcisnąć F8 i wybrać ostatnia znana dobra konfiguracja.

[Obrazek: NkON0Xx.jpg]

Think so that you don't become a thing

"Chciałem zmienić świat, jednak Bóg nie dał mi kodu źródłowego"

11.10.2014 10:55

Znajdź wszystkie posty użytkownika
none
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #7

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Zrobiłam to i bez zmian, wszystko wyglada tak jak było.

11.10.2014 11:23

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Portator
Redaktor

Liczba postów: 10.980
Post: #8

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Witaj. Skróty na pulpicie i w menu start normalnie mają rozszerzenie LNK.
Nie widzisz tego rozszerzenia, bo domyślnie w Windows aktywna jest opcja Ukryj rozszerzenia znanych typów plików klik

Pobierz i uruchom Unassociate
Odszukaj i zaznacz rozszerzenie LNK
Jeżeli po zaznaczeniu aktywna będzie opcja Remove file association (User), to użyj tej opcji i zrestartuj komputer.

Jeżeli nie pomoże to pobierz z tabelki LNK, wypakuj archiwum i uruchom plik lnk_fix_w7.reg:
Klik

Powodzenia

[Obrazek: 2089620800_1406976151.png]
Windows ❼ Forum

11.10.2014 14:16

Znajdź wszystkie posty użytkownika
none
Nowy
Liczba postów: 5
Post: #9

RE: Zmiana rozszerzenia na .lnk , nic nie działa.


Próbowałam pobierać ten program, ale nie dało się go w ogóle uruchomić, bo wyskakiwało okienko z informacją że system nie wie jakim programem go otworzyć.

Jeśli chodzi o ten plik z tabelki pewnie też by nie pomogło bo nie dałoby się go otworzyć.

Dałam lapka do naprawy i okazało się że to był jakiś bardzo złośliwy wirus, ale już wszystko naprawione Uśmiechnięty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2014 17:23 przez none.)

14.10.2014 17:22

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Rozwiązany Brak możliwości rozszerzenia partycji podstawowej D jacekm460 3 2.259 20.12.2016 21:14
Ostatni post: jacekm460
Domyślna aplikacja dla rozszerzenia *.lnk arkosmc 7 24.837 13.06.2010 23:06
Ostatni post: Nostromo
Zmiana rozszerzenia plików w Windows 7 triodena 5 52.643 18.01.2010 23:51
Ostatni post: ryan
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 1 głosów.