Wątek zamknięty

Grupa domowa win7+win8.1

 
Arturro24
Młodszy user systemu

Liczba postów: 154
Post: #1

Grupa domowa win7+win8.1


Witam
Próbuję już kilka dni. Walczę na różne sposoby, czytam fora i nic. Posiadam 2 laptopy. Jeden win7 drugi win8.1. Chcę przesłać pliki/ foldery z win7 na win8, ale jest tego sporo, a dysku zewnętrznego nie mam. Dobrym pomysłem byłaby grupa domowa przez kabel lub wifi. Jakiś czas temu udało mi się na chwile połączyć oba komputery i przesłałem niewielką część. Nie miałem więcej czasu, więc resztę zostawiłem na później. Niestety "później" komputery się nie widziały. Tworzyłem nowe grupy, próbowałem przez wifi. Próbowałem utworzyć grupę na win8, połączyć kompy kablem, i potem dołączyć win7, ale nie mogę tego zrobić. Wyskakuje mi, że muszę zmienić lokalizację na dom. OK. Próbuję. Klikam na domek i robi się i robi. Po jakimś czasie okienko znika, ale nic się nie zmienia.
Jak ktoś ma pomysł to niech pisze. Nie wiem kompletnie co jeszcze mogę zrobić.
Pozdrawiam

19.03.2014 19:14

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Magnetar
Ekspert
Liczba postów: 727
Post: #2

RE: Grupa domowa win7+win8.1


Lepiej jest ustanowić wspólną grupę roboczą niż domową ponieważ grupa robocza rozpoznawana jest przez inne systemy operacyjne, XP, linux itd.
Komputery będą się widzieć o ile będą spełnione warunki:

- będą należeć do tej samej podsieci - i tu pojawia się pytanie w jaki sposób komputery są połączone, jeżeli oba uzyskują dostęp do internetu za pośrednictwem tego samego routera to najprawdopodobniej będą.

- będą należeć do tej samej grupy roboczej.

- profil sieci powinien być "domowy/firmowy" - ustawienie takiego profilu spowoduje otwarcie portów zapory windows potrzebnych między innymi do udostępniania zasobów.

- powinno być włączone odnajdowanie sieci w tym profilu - otwiera kolejne porty, przy pomocy których system odnajduje inne komputery w sieci.

Jeżeli komputery korzystają z łączy mobilnych lub każdy z nich uzyskuje dostęp do internetu przy użyciu różnych łączy wcześniej należałoby je połączyć tunelem vpn, o ile dostawca nie blokuje możliwości odbierania połączeń przychodzących albo połączyć bezpośrednio kablem i pominąć internet, tym samym tunel.

Ustaw sobie własną grupę roboczą - oba muszą mieć tę samą - fabrycznie jest "workgroup" ale to oznacza że wszystkie fabryczne systemy należą do tej samej co nie zawsze jest pożądane - lepiej wymyśleć swoją.

Bezpośrednie połączenie kablem konfiguracja IP
http://windows7forum.pl/problem-z-niezid...rzemiennej

Udostępnianie zasobów:
http://windows7forum.pl/kwestia-bezpiecz...t=prototyp

Obiekt zwarty gwiazda neutronowa lub hipotetyczna gwiazda kwarkowa, posiadający bardzo silne pole magnetyczne, emitujący w sposób regularny pulsy lub nieregularny błyski gamma oraz promieniowanie rentgenowskie. Wiki
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2014 22:47 przez Magnetar.)

19.03.2014 22:44

Róża Podziękowania od: Arturro24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Arturro24
Młodszy user systemu

Liczba postów: 154
Post: #3

RE: Grupa domowa win7+win8.1


dzięki, spróbuję i dam znać czy działa.

21.03.2014 09:24

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
zmiana rodzaju sieci z publicznej na domową ryszardle 0 3.057 07.09.2015 15:19
Ostatni post: ryszardle
Grupa domowa Win7- Udostepnianie dysków janou 3 2.463 13.01.2015 00:24
Ostatni post: thermalfake
Sieć Domowa Win 7 a Win XP bubu93 1 2.388 20.10.2013 11:44
Ostatni post: irocket
Sieć domowa - nieoczekiwany problem. grzmiq24 1 2.139 16.03.2013 17:55
Ostatni post: thermalfake
Grupa domowa - Jedne komputery się widzą, a inne nie banalny 3 4.635 27.09.2012 15:32
Ostatni post: thermalfake
Rozwiązany Jak skonfigurować sieć domową; sprzęt: routery TL-WR543G i WNRT-625 MAciachPaN 4 2.588 16.08.2012 15:43
Ostatni post: peciaq
« Starszy wątek | Nowszy wątek »

Temat został oceniony na 0 w skali 1-5 gwiazdek.
Zebrano 2 głosów.