Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Acer 5551g zacina się - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Acer 5551g zacina się (/acer-5551g-zacina-sie-9964-t)



Acer 5551g zacina się - m4ly90 - 30.09.2010 15:05

Witam,
mam problem z laptopem Acer 5551g, a mianowicie, mam uruchomionego winampa i co jakiś czas zacina mi się muzyka na parę sekund, po chwili dzieje się to z całym systemem, pojawia się kursor jakby coś ładował, dzieje się tak jak chce otworzyć jakieś okno bądź dodać pliki muzyki do winampa, mam zainstalowany system Windows 7 64 bezpośrednio od dystrybutora. Proszę o pomoc, to na prawdę irytujący problem.


RE: Acer 5551g zacina się - stingear - 30.09.2010 15:28

Być może problem powoduje to że masz 64bit system. Choć i sam Winamp jest aplikacją kapryśną. Wrzuć screen z autostartu(START -> Uruchom -> "msconfig" -> Zakładka "Uruchamianie"). Prawdopodobnie masz ze startem uruchamiane masę aplikacji, które zżerają Ci zasoby, a Winamp też ich sporo łyka i przy okazji się z czymś gryzie. Osobiście proponuję przerzucić się z Winamp'a na AIMP2, program lżejszy, łatwy w obsłudze i dobrze działa. Problem występuje od początku, czy od pewnego czasu? Przeskanuj komputer pod kontem wirusów. Ewentualnie możesz zainstalować inną wersję Winamp'a, niż posiadasz(starszą).


RE: Acer 5551g zacina się - m4ly90 - 30.09.2010 15:45

zgadza się. system jest 64 bitowy, z tymi aplikacjami to nei wydaje mi się, żeby na taki sprzęt było ich dużo, komputer mam niecały tydzień. Problem zauważyłem po zainstalowaniu winampa i słuchaniu muzyki. Próbowałem z foobarem ta sama sytuacja. MI się wydaje, że to raczej coś wewnątrz systemu a nie winampa. komputer jest na bieżąco przeskanowywany, a do tego w tej chwili nie jest podłączony do netu.


RE: Acer 5551g zacina się - m4ly90 - 02.10.2010 15:18

dodam, że przycinają się też inne programy typu allplayer, jednym słowem zacina się cały sprzęt co jakiś czas na pare sekund? Co może być nie tak?