Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg(rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg(rozwiązany) (/nie-moge-zainstalowac-windowsa-7-z-plyty-recover-acer-5820tg-rozwiazany-9829-t)



Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg(rozwiązany) - rafal5000 - 27.09.2010 09:18

Witam
Nagrałem Windows 7 ze swego Acera na 3 płytki DVD, poprzez Acer Recovery Management, chce przeinstalować Windowsa i podzielić na partycje.

W biosie przestawiam, żeby napęd był numerem pierwszym. Gdy ponownie włączam komputer płytka zostaje odczytana wpierw sie ładują pliki z Windowsa, później włącza się Recovery program, wybieram język polski i wyskakuje okienko "please complete operating system setup process before doing system recovery" klikam ok i od nowa się włącza cały komp i to samo ciągle.


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg - stingear - 27.09.2010 09:53

Albo podczas nagrywania płyt pojawił się błąd, albo źle nagrałeś płyty. Co do instalacji z płyt Recovery, nie masz możliwości utworzenia i jakichkolwiek zmian w partycjach, gdyż Recovery pozwala tylko na zainstalowanie systemu na pierwszej partycji. Najszybszym rozwiązaniem było by, gdybyś pożyczył od kogoś samą płytę z wersją systemu, którą posiadasz, wykonał partycjonowanie i instalację systemu, lecz użył własnego klucza. Następnie dokonaj aktywacji przez telefon, gdyż przez internet sprawi dużo kłopotów i może się nie aktywować, lub po pewnym czasie wyrzucić info o nielegalności systemu. Jeżeli nie dokonałeś jeszcze usuwania partycji, czyli partycja Recovery nadal jest na dysku, użyj jej do instalacji systemu. Jeżeli nadal będzie sprawiać kłopoty, powinieneś oddać komputer do reklamacji, ponieważ masz walniętą partycję Recovery.


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg - rafal5000 - 27.09.2010 10:33

No dzięki wielkie Uśmiechnięty, no bo myślałem że z płyty recovery normalnie system się instaluje. Ale i tak powinno działać tak jak pisałeś "gdyż Recovery pozwala tylko na zainstalowanie systemu na pierwszej partycji" a mi jak włączy się program Acer Recovery Management następnie wybieram język i kilkam ok i pojawia się okno ""please complete operating system setup process before doing system recovery""

"Jeżeli nie dokonałeś jeszcze usuwania partycji, czyli partycja Recovery nadal jest na dysku, użyj jej do instalacji systemu."
Nie usuwałem żadnej partycji bo mam tylko 1 hehe, a jak użyć do instalacji systemu ?

No kur... teraz zrobiłem przywracanie systemu za pomocą Acer Recovery Management do takiego stanu co nowy laptop. I jak na złość teraz mam po ang, na początku wszystko na PL ustawiam i klikam next i ciągle po ang ...


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg - stingear - 27.09.2010 10:51

Po instalacji w panelu sterowania możesz zmienić ustawienia regionalne na "Polski" i wtedy system będzie po Polsku. A czemu nie załąpało od razu, żeby był po polsku to nie wiem, może wina Recovery, bo jest do wersji Ang.


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg - rafal5000 - 27.09.2010 10:58

No ale na początku jak komp się włącza wybieram wszytko na Polskie, później wchodzę tak jak mówisz to wszystko jest na Polskie znaki ustawione ...

PS. Punkty poszły Uśmiechnięty


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg - stingear - 27.09.2010 18:21

Czyli mimo ustawień na Polski, system jest po angielsku? W takim razie przestaw ustawienia regionalne na angielski, uruchom ponownie komputer i ponownie ustawienia regionalne na Polski.


RE: Nie mogę zainstalować Windows 7 z płyty recover acer 5820tg - skurek - 23.11.2010 02:13

(27.09.2010 10:58)rafal5000 napisał(a):  No ale na początku jak komp się włącza wybieram wszytko na Polskie, później wchodzę tak jak mówisz to wszystko jest na Polskie znaki ustawione ...

PS. Punkty poszły Uśmiechnięty

poradziłeś sobie z tym językiem? szlag mnie już trafia, nie wiem co z tym zrobiććć...