Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 (rozwiązany) (/zniknely-schematy-dzwiekowe-windows-7-rozwiazany-9798-t)



Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 (rozwiązany) - Bronka - 25.09.2010 22:10

Witam, proszę o pomoc. Zniknęły mi wszystkie schematy dźwięków. System nie wydaje żadnych dźwięków przy poruszaniu się między folderami czy opróżnianiu kosza. Pliki dźwiękowe na dysku istnieją. Przy odgrywaniu muzyki i filmów wszystko działa, nie ma tylko dźwięków windowsowych. Proszę bardzo o pomoc jak przywrócić schematy dźwiękowe w Windowsie. Z góry dzięki za pomoc

Oto zdjęcie:
[Obrazek: przechwytywanief.th.jpg]

[Obrazek: przechwytywanie2.th.jpg]


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - House - 25.09.2010 22:12

Start - wpisz - przywracanie systemu. Przywróć do daty sprzed występowania problemu.


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Bronka - 25.09.2010 22:30

Chciałabym spróbować "przywrócić systemu", ale niestety powiem przykrością że minęło już prawie 4-5 miesięcy bez dźwięku. Jeśli zrobię, to boję się że wszystko stracę tzn. dokumenty,filmy i inne.


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Portator - 26.09.2010 06:06

Witaj. Narzędzie przywracania systemu odinstaluje tylko programy i ustawienia, które były instalowane po dacie przywracania.


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Bronka - 26.09.2010 12:06

Dziś weszłam zobaczyć Menedżera urządzeń-> Urządzenia systemowe->Głośnik Systemowy-> właściwości-> Stan urządzenia : Brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia.

[Obrazek: przechwytywaniec.th.jpg]

Co powinnam zrobić? Jakie sterowniki trzeba zainstalować?


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - ihatebuffering - 26.09.2010 12:13

Zainstaluj te sterowniki:
http://www.softmania.pl/program-1352-realtek_hd_audio_driver.html#m
Napisz jaki będzie efekt.


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Bronka - 26.09.2010 12:57

Niestety nie pomogło


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Nostromo - 26.09.2010 14:22

1. Sprawdź czy w Windows masz folder Media, w nim są dźwięki.
2.Wejdź w >Personalizacja i zobacz czy masz wyłączone dźwięki, jeżeli tak to je włącz. Jeżeli nie pomoże...
3.Masz Realtek, więc klik prawym przyciskiem myszy na białą ikonkę w zasobniku systemowym >Dźwięki, włącz, wybierz schemat i przetestuj.


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Bronka - 09.10.2010 18:10

Cześć, już wracam do tej wątku. Więc niedawno zaniosłam do naprawy, na szczęście już mam schematy dźwiękowe. Ale głosu NIE MA! Nie chcę jeszcze raz instalować nowe stery, bo już są zainstalowane i działa. Ale widzę na pasku po prawej stronie jest podgłoszone na 100% i gra dobrze. Gniazdo jest podłączone na zielonym. Ale nie ma głosu. Co trzeba zrobić?


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - ihatebuffering - 09.10.2010 18:22

W Trayu, Powinnaś mieć ikonkę Realtec HD audio, czy jakoś tak. Potem wejdziesz do kategorii Głośniki, i po prawej będziesz Miała ikonki portów Jack. Klikając na nie, ustalasz co jest podpięte do danego portu. Ustalasz np albo mikrofon, ale słuchawki, albo coś innego. W zależności jakie urządzenie podpinasz.


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Bronka - 10.10.2010 13:00

Zrobiłam co napisałeś, niestety nie udało. Właśnie zastanawiam czy głośniki z monitora pewnie jest spalony. Ponieważ słuchałam cały czas muzyki i oczywiście filmy. Myślę, że trzeba znowu zanieść do naprawy monitorów.


RE: Zniknęły schematy dźwiękowe Windows 7 - Bronka - 12.10.2010 13:45

Podłączyłam gniazdo stare głośniki (prócz z monitora) i właśnie już jest dźwięk. Więc teraz jest na pewno głośniki z monitora jest spalony. Dziękuję, którzy pomogli. Zamykam.