Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Formatowanie systemu Windows 7 Home Premium za pomocą recovery CD - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Formatowanie systemu Windows 7 Home Premium za pomocą recovery CD (/formatowanie-systemu-windows-7-home-premium-za-pomoca-recovery-cd-9727-t)



Formatowanie systemu Windows 7 Home Premium za pomocą recovery CD - szydelko1991 - 23.09.2010 11:19

Witam.

Niedawno kupiłem laptopa z wgranym systemem Windows 7 Home Premium i chciałbym sformatować dysk systemowy i wgrać na nowo Windowsa. Dostałem tylko płytę recovery. Mógłby mi ktoś pomóc jak to zrobić?


RE: Formatowanie systemu Windows 7 Home Premium za pomocą recovery CD - sowski - 23.09.2010 17:15

Jaki to laptop?
Wgrać z recovery czy "czysty"?


RE: Formatowanie systemu Windows 7 Home Premium za pomocą recovery CD - LadyInBlue - 28.09.2010 13:27

A nie masz może przypadkiem ukrytej partycji z kopią systemu? W coraz większej liczbie laptopów tak jest. Wtedy wchodzisz na partycję i w zależności od korzystasz tam z programu producenta.


RE: Formatowanie systemu Windows 7 Home Premium za pomocą recovery CD - ihatebuffering - 28.09.2010 13:39

Po prostu wkładasz płytę do napędu. Jeśli w Windowsie pojawi się jakiś autostar i będzie pisać "przywróć system do stanu fabrycznego z płyty recovery", to wybierz i dalej podążaj za wskazówkami. Jeśli nie, musisz zbootować płytę recovery i włączy się jakiś program do przywracania systemu. Aby zbootować płytę, ustawiasz w biosie CD-Rom jako pierwsze urządzenie bootowalne.