Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozważania na temat zapisywania adresu MAC w rejestrze systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozważania na temat zapisywania adresu MAC w rejestrze systemu (/rozwazania-na-temat-zapisywania-adresu-mac-w-rejestrze-systemu-9705-t)



Rozważania na temat zapisywania adresu MAC w rejestrze systemu - andrew-jar - 23.09.2010 08:02

Witam
Szukając rozwiązań w internecie i eksperymentując na własnej skórze, doszedłem do małego spostrzeżenia dotyczącego rejestru.
Dokładniej o pobieraniu adresu MAC (zarówno routera czy też samego modemu).
W moich eksperymentach na sieci zauważyłem, że odpowiedzialny jest klucz
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Signatures\Unmanaged
gdzie w katalogach "Unmanaged" przy braku sieci, system nie dostaje adresu MAC naszej bramki.
Chodzi dokładnie o "DefaultGatewayMac" i o dziwo po wpisaniu ręcznie maca sieć jest wyłapywana.

[Obrazek: rejestro.png]

Proszę o spostrzeżenia innych osób i dalsze zbadanie tego tematu.

Pozdrawiam.


RE: Kłopoty z siecią - House - 23.09.2010 11:15

A tak szczerze, co w tym dziwnego ?


RE: Rozważania na temat zapisywania adresu MAC w rejestrze systemu - andrew-jar - 23.09.2010 11:31

@House - chyba nie rozumiemy się, chodzi o to że poprzez wpisanie MAC-a nasza sieć przestaje być niezidentyfikowana.
Po restarcie kompa nie ma już kłopotów z siecią.
Swoja drogą, chyba nie szukałeś wskazówek w sieci, a grono osób zarówno na forum jak i w googlach porusza temat "Sieć niezidentyfikowana", gdzie nie ma 100% recepty na to.
Microsoft również milczy, wychodzi na to, że z siecią jest jednak kłopot.

Bez urazy, ale twoje:
Cytat:A tak szczerze, co w tym dziwnego ?
rozczarowało mnie.
Jeżeli masz jakąś radę to podziel się z nią na forum.

Pozdrawiam.


RE: Rozważania na temat zapisywania adresu MAC w rejestrze systemu - House - 23.09.2010 11:50

No ale czemu rozczarowała. Czasem po prostu są problemy z pobraniem MAC itp. Przecież nawet zdarza się, że system nie wyłapuje ustawień TCP/IP z DHCP. Za to po ręcznym skonfigurowaniu danych połączenia jest OK. Zatem jeśli system nie dostał od urządzenia jego adresu MAC (co jest potrzebne do poprawnej identyfikacji sieci), po czym ułatwisz systemowi (jak w przypadki ręcznej konfiguracji TCP/IP), wprowadzajac sam ręcznie MAC, sieć może być uwierzytelniona. Dzwoniłeś do MS, tam milczą ? I tak dalej nie rozumiem całego sensu tego tematu. Chyba, że łopatologicznie wytłumaczysz. Może dzisiaj lekko niedomagam pod względem logicznego myślenia Uśmiechnięty


RE: Rozważania na temat zapisywania adresu MAC w rejestrze systemu - andrew-jar - 23.09.2010 14:57

@ House - Uśmiechnięty chodzi mi o to, że "Polak potrafi", inaczej mówiąc chodzi mi o jakiś fix na to.
Nie rozgryzłem rejestru Windows 7, ale myślę że jest osoba która może pomóc.
Sam przyznasz, że klepanie ręczne (zarówno TCP / IP czy też MAC-a) jest bez sensu.
Widzę, że:
Cytat:Dzwoniłeś do MS, tam milczą ?
wniosek jest jeden, nie ma na co liczyć.
A forum przecież służy po to żeby czymś się dzielić.

Pozdrawiam.


RE: Rozważania na temat zapisywania adresu MAC w rejestrze systemu - strzala - 25.09.2010 20:00

Tu po angielsku dlaczego siec może być "niezidentyfikowana":

http://blogs.technet.com/b/networking/archive/2009/02/20/why-is-my-network-detected-as-unknown-by-windows-Vista-or-windows-server-2008.aspx

A tu więcej o sieci NLA:

http://blogs.technet.com/b/networking/archive/2010/09/08/network-location-awareness-nla-and-how-it-relates-to-windows-firewall-profiles.aspx

Trochę wyjaśnia