Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Blokada instalacji sterowników własnych Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Blokada instalacji sterowników własnych Windows 7 (/blokada-instalacji-sterownikow-wlasnych-windows-7-9620-t)



Blokada instalacji sterowników własnych Windows 7 - Dref - 20.09.2010 19:05

Witam!
Mam problem z zainstalowaniem drukarki/skanera Lexmark X2310 na W7 Home Premium.
Pobrałem najnowsze oprogramowanie ze strony producenta. W trakcie jego instalacji mam podłączyć urządzenie za pośrednictwem USB. I tu się wszystko siepe bo Windows7 odpala własny proces instalacji sterowników do nowo podłączonego urządzenia i robi to błędnie. Postępujący proces instalacji oprogramowania też się gubi.
Zażądałem od systemu aby nie instalował automatycznie sterowników tylko mnie zapytał co ma robić. ale to nie pomogło - nadal w dowolnym momencie podłączania urządzenia odpala się instalacja sterowników...
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Dref


RE: Blokada instalcji sterowników własnych Windows7 - DamiaX - 21.09.2010 07:47

Niech je zainstaluje to nic nie szkodzi.
A instalacji sterów Ci nie przerwie.
Ja tak samo miałem.
Wziął zainstalował swoje a potem z płyty wrzuciłem.


RE: Blokada instalcji sterowników własnych Windows7 - Dref - 21.09.2010 20:40

(21.09.2010 07:47)123qwe napisał(a):  Niech je zainstaluje to nic nie szkodzi.
A instalacji sterów Ci nie przerwie.
Ja tak samo miałem.
Wziął zainstalował swoje a potem z płyty wrzuciłem.

Dzieki za radę.
W przypadku instalacji oprogramowania do Lexmarka to się nie sprawdza; nie mogę zainstalwać sterowników "po".
Nadal poszukuję metody wyłączenia automatycznej instalacji sterowników.
Dref


RE: Blokada instalacji sterowników własnych Windows 7 - ihatebuffering - 22.09.2010 13:25

W menu start wpisz services.msc
Na liście usług znajdź : InstallDriverTable Manager. Teraz PPM, właściwości, tryb uruchamiania zmieniasz na Wyłączony. Reset kompa. Albo wejdź do menedżera urządzeń, znajdź drukarkę, usuń sterownik i zaraz po tym zainstaluj sterowniki.


RE: Blokada instalacji sterowników własnych Windows 7 - Dref - 26.09.2010 16:40

Jednak nadal nie to - wykonałem instrukcję i pomimo to - nadal po podłączeniu drukarki do portu USB Windows sam instaluje sterowniki. szukam dalej co z tym zrobić.


RE: Blokada instalacji sterowników własnych Windows 7 - ihatebuffering - 26.09.2010 22:54

A jaki masz problem podczas instalacji sterowników z płyty/strony producenta. I po co je w ogóle instalujesz. Nie możesz drukować na tych windowsowych, masz jakieś problemy z drukarką?