Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu (/brak-boot-mgr-po-nieudanej-probie-przywrocenia-systemu-9558-t)



Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Jawos13 - 18.09.2010 18:55

Witam mam wielki problem, gdyż zachciało mi się dzisiaj przeprowadzić operację odzyskiwania systemu i podczas próby tego procesu wyskoczył mi błąd, poźniej sie laptop zresetował i podczas uruchamiania zaczął wyskakiwac błąd ,, Brak BootMGR'' i nie dało się uruchomic systemu, lecz sobie z tym poradziłem i udało mi się go właczyć ale podczas wejścia w Mój Komputer zobaczyłem że została usunięta Partycja Recover i zrobił sie normalny dysk. Teraz sedno sprawy gdy wchodzę w Biosa na odzyskiwanie systemu to wyskakuje mi ten błąd co wcześniej czyli Brak BootMGR. Wie może ktoś jak to naprawić albo utworzyć partycję Recover? Tylko też problem w tym, że nie posiadam płyty z windowsem i nie mam kopi zapasowej. Bardzo proszę o pomoc.


RE: Odzyskiwanie Systemu- Problem - House - 18.09.2010 18:58

Przywracanie systemu nie usuwa partycji recovery. Z poziomu Biosu wejdź w nią i użyj opcji naprawiania systemu.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Jawos13 - 18.09.2010 19:03

Ale jak mam w biosie na nią wejśĆ ?


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - House - 18.09.2010 19:05

Chyba klawisz F8 przy uruchamianiu PC.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Jawos13 - 18.09.2010 19:10

Właśnie w Biosie nie mam przypisanej konfiguracji do klawisza f8 a i czy ten błąd to normalnie występuje czy tylko u mnie coś jest nie tak laptopa uruchomiłem tylko dzięki programowi boot cd i najpierw musiałem uruchamiaĆ laptopa przez biosa a dopiero później gdy się laptop z aktualizował to się normalnie włączał a i jaka mogła byĆ tego przyczyna że się usunęła Partycja recover i zrobił się normalny pusty dysk ?


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - House - 18.09.2010 19:13

Szukając innych klawiszy odpowiedzialnych za wchodzenie do recovery znalazłem coś takiego:
Cytat:Powinieneś zobaczyć np. wciśnij F2 by wejść do BIOSu, F12 by wybrać opcje bootowania, i ... F11 albo F10 by przywrócić system.
Napisz konkretnie jakiego masz laptopa, będzie łatwiej.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Jawos13 - 18.09.2010 19:15

Hp Pavilion dv6 ale jak próbuje przywrócić system to wyskakuje mi Brak Boot MGR


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - House - 18.09.2010 19:19

W HP wchodzisz w Partycję recovery naciskając klawisz F12. Nie przywracaj systemu, tylko użyj opcji "Napraw".


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Jawos13 - 18.09.2010 19:25

Pod F12 mam network boot a pod F11 jest recover ale jak na to wchodzę to od razu wyskakuję Brak Boot MGR


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - House - 18.09.2010 19:30

Wydaje mi się, że uwaliłeś partycję recovery. Polecał bym skontaktowanie się z HP i opisanie sprawy, może Ci za drobną opłatą podeślą recovery.
Może inne mądrzejsze głowy coś wymyślą.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Jawos13 - 18.09.2010 19:32

Ale w jakim sensie uwaliłem ? A laptop jest na gwarancji no to z tym nie powinno chyba być problemu.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - House - 18.09.2010 19:40

Gwarancji nie ma na oprogramowanie. Tak jak pisałem poczekaj jeszcze na inne sugestie/wypowiedzi. Może one ewentualnie poprawią moją niewiedzę i rozwiążą Twój problem.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - trefl - 18.09.2010 19:52

Spróbuj tego
http://support.microsoft.com/kb/927392
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-rozwiazac-problem-z-uszkodzonym-plikiem-bootmgr-1
Znalazłem "filmik" z rozwiązaniem problemu. Może się przyda.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - Jawos13 - 18.09.2010 20:27

Niestety to nie pomoże bo w oby dwóch przypadkach potrzeba płytę z oprogramowaniem.


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - trefl - 18.09.2010 20:47

Pozostaje prawdopodobnie tylko serwis lub to co napisał House "skontaktowanie się z HP i opisanie sprawy"


RE: Brak "Boot MGR" po nieudanej próbie przywrócenia systemu - dzierzan88 - 20.09.2010 23:51

Też miałem podobny problem do Twojego ... startowanie systemu z płyty ... Spróbuj przewrócić domyślne ustawienia w Biosie To jeśli chodzi o BootMGR