Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Ad hoc i połączenie z TV - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Ad hoc i połączenie z TV (/ad-hoc-i-polaczenie-z-tv-9516-t)



Ad hoc i połączenie z TV - strzala - 17.09.2010 16:27

Witam. Problem polega na udostępnieniu połączenia internetowego przy pomocy ad hoc z komputera do telewizora Samsung le40c650. Telewizor posiada specjalny adapter wifi też Samsunga. Z laptopa tworzę sieć ad hoc i włączam udostępnianie połączenia. Telewizor widzi sieć SSID ba nawet się z nią łączy, jednak w oknie sieci wciąż widać "Oczekiwanie na użytkowników".

Dane z połączenia bezprzewodowego:
ip: 192.168.137.1
maska:255.255.255.0

Dane z TV:
ip: 192.168.137.2
maska: 255.255.255.0
brama:192.168.137.1
dns: 192.168.137.1

Wiec ip są poprawne i raz na ruski rok uda mi się połączyć - internet działa tak jak powinien, ale po rozłączeniu (np. wyłączenie tv) problem się pojawia. Kombinuje więc od nowa - resetuje wszystkie ustawienia, restart kompa, itp. ale to nie pomaga.

Uprzedzając wszelkie odpowiedzi:
Firewall systemowy wyłączony we wszystkich trzech trybach
Brak firewalla i antywirusa zewnętrznego (był ESET Smart Security, ale wywaliłem, gdyż myślałem, że to on może blokować a po kilkudniowej konfiguracji z kolesiem z pomocy technicznej dałem sobie spokój i doszedłem do wniosku, że błąd tkwi gdzieś w ustawieniach systemu).
Wszystkie wpisy rejestru po ESECIE wyczyszczone
Sieć jest ustawiona jako DOMOWA
Grupa robocza - nazwa zmieniona na inną

Moje pytanie więc brzmi:
WHY?

----------------------------------------------

Po wielu poszukiwaniach doszedłem do jednego wniosku: Windows 7 ma dużo niedociągnięć, ale też i dużo innowacji.
Jedną z nich jest Virtual WiFi. Ściągnąłem Virtual Router 0.9 beta i połączenie jest jak nanana. Ciągle tylko nie rozumiem czemu 7 nie może odnaleźć połączenie (lub je blokuje)...a Virtual może...