Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z miniaturami ikon - Białe ikony - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z miniaturami ikon - Białe ikony (/problem-z-miniaturami-ikon-biale-ikony-9485-t)



Problem z miniaturami ikon - Białe ikony - matPROx - 16.09.2010 22:40

Witam. Od jakiegoś czasu W7 starter ma problem z wyświetlaniem ikon.
Ikony są w rozmiarze "średnie ikony" a miniatury są w kolorze białym. Nie ma znaczenia jakie pliki, czy jpg czy pdf czy dox itp...
Można zmienić widok tych ikon ale po wyjściu z folderu i ponownym wejściu znów są białymi kwadratami w rozmiarze "średnie ikony".

Szukałem rozwiązania w internecie i jak dotąd :
kasowałem pliki :
IconCache.db z %SystemDrive%\Users\Nazwa_usera\AppData\Local

oraz pliki o rozszerzeniu *.db (np. thumbcache_1024.db; thumbcache_256.db; thumbcache_32.db; thumbcache_96.db; thumbcache_idx.db; thumbcache_sr.db)
z C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer

nic nie pomogło.


wszystkie ustawienia w opcjach folderów, widokach plików itp. mam ustawione jak trzeba.

Ikony nadal białe.


RE: Problem z miniaturami ikon. Ikony białe. - stingear - 17.09.2010 07:49

Co do zmian, żeby się nie cofały, musisz ustawić je na danym folderze, następnie wejść w Organizuj -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Widok i kliknąć "Zastosuj do folderów". To pozwoli zachować opcje dla wszystkich folderów. Czy właściwości danego folderu nie są ustawione na "Tylko do odczytu"? Klasyfikację systemu wykonałeś?


RE: Problem z miniaturami ikon - Białe ikony - sabbath88 - 18.01.2011 23:32

Witam, wydaje mi się że mam taki sam problem, z tym że jeszcze nie wpadłem na pomysł jak go rozwiązać. Sytuacja wygląda tak że warstwa nad ikona wyświetla się dodatkowa biała ikona w stałym rozmiarze:

[Obrazek: 83045320.png]
wygląda to tak jakby chodziło o ikonke strzałeczki do skrótu.. może to jest rozwiązanie problemu? probowałem już programem Vista Shortcut Manager jakoś działać ale bezskutecznie. Mam win7 64bit ult.

edit.
dodam że chodzi tylko o ikony skrótów.
utworzyłem testowo konta dla innego usera w systemie. tam sytuacja tak samo wystepuje.


RE: Problem z miniaturami ikon - Białe ikony - sabbath88 - 22.01.2011 17:42

bump. ktokolwiek coś wie w temacie?


RE: Problem z miniaturami ikon - Białe ikony - thermalfake - 22.01.2011 19:16

Może spróbuj się pobawić programami typu Windows 7 manager, tune up utilities.


RE: Problem z miniaturami ikon - Białe ikony - bob61 - 23.01.2011 13:44

Poczytaj to http://windows7forum.pl/usuniecie-strzalek-ze-skrotow-tutorial-t-586.html , usunięcie strzałek powinno usunąć problem.


RE: Problem z miniaturami ikon - Białe ikony - sabbath88 - 30.01.2011 00:11

(23.01.2011 13:44)bob61 napisał(a):  Poczytaj to http://windows7forum.pl/usuniecie-strzalek-ze-skrotow-tutorial-t-586.html , usunięcie strzałek powinno usunąć problem.

dzięki to jest to!