Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM (/sterowniki-sata-asus-m3n78-em-936-t)



Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - Fragles - 09.08.2009 19:32

Witajcie, przywitam się najpierw bo planuje zostać na dłużej na tym forum, a więc siema Uśmiechnięty

Mój problem wygląda tak:
Zainstalowałem Linuksa Ubuntu, bezproblemowo wykrywa mi dysk (WD 500gb Caviar green podłączany na wejście SATA). Wypaliłem płytkę z Windowsem 7 RC 64bit (prosto z Microsoftu). Chwila, instalacja się uruchamia, klikam na "Install now" i wyskakuje mi error! Powodem jest to że nie mam sterowników SATA, z tym że utworzoną partycje 50gb NTFS wykrywa... Na stronie ASUSA pod mój model nie ma :/ (ASUS M3N78-EM) Próbowałem od bliźniaczych płyt, nic z tego. Te od Visty też nie.

Więc doradźcie mi skąd mogę wziąć te sterowniki, lub gdzie przestawić w BIOS'ie na kompatybilność IDE lub zgodność z IDE, tyle wyczytałem na necie. Przeszukałem całego BIOS'a i nic: / Instrukcje prawie doczytuje do końca.

Konfiguracja kompa:
AMD Phenom II X4 955
ASUS M3N78-EM
Gainward GeForce GTX260
4gb ram Kingston HyperX 1066mhz
500gb WD Caviar Green SATA 32mb cache

Prosze o pomoc, później też będe starał się pomagać.


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - lc0ne - 09.08.2009 20:16

Przestaw w biosie z trybu IDE na AHCII.

[Obrazek: bios1_main_thumb.jpg]

Wchodzisz w storage configuration -> ustawiasz tryb AHCI, restart i gotowe.

Info: screen zapożyczony z http://www.overclockersclub.com


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - Fragles - 09.08.2009 20:21

Tylko teraz w BIOS'ie nie widze dysku, to jak ma Windows zobaczyc?
Z tym właśnie już próbowałem i w "SATA Mode Select" musi być "SATA Mode" bo inaczej nie wykrywa dysku.

Chyba że tak ma być?


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - lc0ne - 09.08.2009 20:43

Jeżeli bios nie widzi dysku to nie jest to napewno wina sterowników tylko trybu w jakim pracują dyski, albo wadliwy kabel lub też uszkodzony dysk...


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - Fragles - 09.08.2009 20:50

Ale chodzi o to że on nie widzi w tym trybie co podałeś. W tym co ja podałem jest ok.

Kabel sprawny bo mam drugi, podmieniłem i to samo. Dysk mam jeden podłączony do wejścia SATA1. Linux normalnie wykrywa także to jest kwestia sterowników pod Windowsa Seven, tak wyczytałem na innych forach. No i kwestia tego że pod moją płyte nie ma (jeszcze?)


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - lc0ne - 09.08.2009 20:58

No właśnie na stronie Asusa nic nie wiedzę... nie ma i możliwe, że nie będzie. Ja więcej pomysłów na obecną chwilę nie mam Cwaniak


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - Fragles - 09.08.2009 21:05

Sprawdzałem już przecież, aż taki low nie jestem, no ale zbyt w tym obeznany też Zadowolony

Dzięki za fatyge i tak Cwaniak


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - malojd2 - 09.08.2009 21:09

Spróbuj ze strony producenta zaktualizować bios pisze jeszcze ze pojawiło sie wsparcie do modeli płyt asus sprawdz czy nie ma tam twojego modelu


RE: Sterowniki SATA - ASUS M3N78 - EM - Fragles - 10.08.2009 08:04

BIOS'a mam najnowszego. Też o tym myślałem.

Na liście nie ma niestety mojej płyty :/ Napisze do ASUS'a czy będą. W końcu dużo podobnych płyt mają w ofercie, a nie możliwe że tylko ja czekam xD
Sprawa wygląda tak:

Kupiłem dziś nagrywarke DVD LG SATA, podłączyłem i próba instalacji i zonk bo wykrywa i instaluje się! Także nie wiem co się stało...

Dzięki za pomoc Cwaniak