Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak głosu przy odtwarzaniu -Realtek HD Audio - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Brak głosu przy odtwarzaniu -Realtek HD Audio (/brak-glosu-przy-odtwarzaniu-realtek-hd-audio-9352-t)



Brak głosu przy odtwarzaniu -Realtek HD Audio - Cezary.z6 - 14.09.2010 08:19

Proszę o podpowiedź jak wyjść z następującego problemu mam system operacyjny Windows 7, płytę główną P55 - GD55, zainstalowałem ze strony MSI - realteka HD Audio - przy testowaniu głośników wszystkie są słyszalne, ale jak chcę posłuchać muzyki to w ogóle nie słychać jej, przy oglądaniu filmów też. Pozdrawiam


RE: Brak głosu przy odtwarzaniu -Realtek HD Audio - trefl - 14.09.2010 09:56

Jakiego programu używasz do odtwarzania filmów i muzyki ?.
Czy przypadkiem nie włączyłeś opcji wyciszenia dźwięku lub całkowicie wyłączyłeś ?


RE: Brak głosu przy odtwarzaniu -Realtek HD Audio - stingear - 14.09.2010 12:55

Problem prawdopodobnie polega na tym, w jaki sposób instalowałeś sterowniki Relatek HD. Mają one to do siebie, że nie chcą poprawnie działać przy normalnej instalacji. Odinstaluj je w Menadżerze urządzeń(START -> Panel sterowania -> Menadżer urządzeń), następnie ponownie uruchom komputer, pozwól aby zainstalowały się sterowniki systemowe. Następnie ponownie wejdź w Menadżer urządzeń, znajdź swoje urządzenie audio i kliknij PPM i wybierz "Aktualizuj sterownik..." . W momencie wyboru źródła sterownika, wybierz że sam wskażesz sterownik i zainstaluj ten:KLIK. Po pobraniu poprostu rozpakuj zawartość na pulpicie i przy instalacji wskaż utworzony folder.


RE: Brak głosu przy odtwarzaniu -Realtek HD Audio - trefl - 14.09.2010 19:35

Gdyby źle zainstalował sterowniki to prawdopodobnie nie widział by menadżera Realateka i nie mógłby sprawdzić głośników.
Napisał ze nie ma dźwięku przy odtwarzania multimediów.


RE: Brak głosu przy odtwarzaniu -Realtek HD Audio - ihatebuffering - 15.09.2010 13:16

Po instalacji sterów do Realteka, przeważnie zmienia się kolejność/funkcja poszczególnych portów Jack. Sprawdź, czy masz ustawione na Wyjście na głośnik Przedni.

[Obrazek: beztytuunkb.png]


I jeszcze w ustawieniach programu do filmu/muzyki ustaw urządzenie domyślne na Realtek HD....


Zapytanie -Realtek HD Audio - Cezary.z6 - 15.09.2010 21:41

Czy ja mam odinstalować realteka w kontrolerach dźwięku i głosu w menadżerze urządzeń?