Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD (/sciemnianie-obrazu-na-monitorze-lcd-9269-t)



Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - barttek23 - 11.09.2010 07:44

Witam! Mam taki problem otóż mam monitor Samsunga 22cale i jak go wyłączę i włączę to wszystko jest ciemniejsze. Tylko restart komputera pomaga. Sterowniki mam zainstalowane od monitora


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - War_3_ - 11.09.2010 08:04

Czy aktualizowałeś sterowniki karty graficznej ?


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - barttek23 - 11.09.2010 08:07

Tak mam najnowsze sterowniki


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - House - 11.09.2010 08:40

Nie masz przypadkiem w monitorze ustawionego jakiegoś dynamicznego kontrastu ?
Łączysz się kablem VGA czy HDMI ?
Po restarcie wszystko gra przez cały czas (do wyłączenia PC), czy w międzyczasie coś się zmienia ?


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - barttek23 - 11.09.2010 09:07

Nie mam włączonego dynamicznego kontrastu.
Kablem VGA
Po restarcie gra wszystko.


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - House - 11.09.2010 09:35

Jeśli masz możliwość podepnij dla testu inny monitor. Pozwoli Nam to wykluczyć ewentualną awarię samego monitora. Potem poszukamy ewentualnych "złych" ustawień w systemie itp.


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - barttek23 - 11.09.2010 10:09

Właśnie o to chodzi, że na starym monitorze tak się nie dzieje..


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - House - 11.09.2010 10:16

Zatem:
1. Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Windows Update - Wyszukaj aktualizacje. Sprawdź czy w opcjonalnych nie proponuje pobrania sterowników monitora (często są dostępne). Jeśli będą, to zainstaluj.
2. Wejdź na stronę producenta monitora i sprawdź, czy nie oferują sterowników/oprogramowania monitora.
3. Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada). Jeśli 2 wyżej wymienione kroki nic nie dadzą.
4. Dla testu sprawdź jeszcze ten monitor na innym PC - najlepiej z innym systemem, jeśli masz taką możliwość.


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - barttek23 - 11.09.2010 10:39

1. Nie ma żadnych aktualizacji do monitora.
2. Zainstalowałem i nadal to samo
3. Wszystkie są aktualne
4. Niestety nie mam takiej możliwości


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - House - 11.09.2010 10:48

Zgodnie z pkt 3 o którym wspomniałem, zaktualizuj wszystkie sterowniki jakich brakuje. Lekkie błądzenie teraz będzie, gdyż nie chcę pisać, że monitor jest "uszkodzony" bo na to wygląda, skoro na innych się to nie dzieje. Być może, to wina tych brakujących sterowników. Jeśli masz możliwość to "wymień" dla testu kabel VGA. Może to jego wina, a może nie.

Możliwości jest nader wiele. Nie jest to na pewno wina samej konfiguracji Windows 7.


RE: Ściemnianie obrazu na monitorze LCD - Anubis - 11.09.2010 11:33

Sprawdziłeś kable i wtyczki?