Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niewidoczny niesformatowany obszar - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Niewidoczny niesformatowany obszar (/niewidoczny-niesformatowany-obszar-9231-t)



Niewidoczny niesformatowany obszar - szymonm - 09.09.2010 22:27

Witam. Mam mały problem. Wczoraj zrobiłem reinstalacje Windows 7 i przy reinstalacji usunąłem stare partycje w celu sformatowania. System wgrałem na wybrana partycje a druga partycję odłożyłem na później aby ją sformatować. Niestety zaskoczyło mnie to iż niesformatowana w ogóle się nie wyświetla. W panelu sterowania w zarządzaniu komputerem wyświetla że jest wolne miejsce. Niestety ani nie mogę go wykorzystać do rozszerzenia istniejącej ani do stworzenia nowej. Proszę o pomoc bo to 60 GB a mam dysk 120.


RE: Niewidoczny niesformatowany obszar - stingear - 10.09.2010 10:24

Czemu od razu nie formatowałeś partycji z poziomu instalatora W7? W Windows 7 nie jest tak jak było w WinXP, że nie dało się tego porządnie zrobić, tylko masz wygodny kreator do partycjonowania i formatowania. Proponuję włożyć jeszcze raz płytę z W7, zabootować z niej, dojść do etapu zarządzania dyskami i w tym miejscu nie ruszać partycji z systemem, tylko stworzyć nową partycję i ją sformatować. Po formatowaniu poprostu anulować instalację, system będzie nietknięty, a partycja dostępna.