Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Wbudowany Bluetooth nie wykrywa urządzeń - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Wbudowany Bluetooth nie wykrywa urządzeń (/wbudowany-bluetooth-nie-wykrywa-urzadzen-9197-t)



Wbudowany Bluetooth nie wykrywa urządzeń - t3h4c3 - 09.09.2010 12:12

Witam
jak w tytule. Mam problem z bluetooth. Komputer Sony Vaio VPC-EB1S1E/, system Windows Home Premium. System pokazuje, że BT jest włączony i działa poprawnie. Telefony i drugi laptop widzą tego kompa i wyświetlają jego nazwę natomiast w żaden sposób nie można z nim ustanowić połączenia, jak też dodać do niego jakiegokolwiek urządzenia BT.Po prostu nic nie wykrywa. Sterowniki zainstalowane najnowsze dostępne ze strony producenta.W ustawieniach BT oczywiście jest zaznaczone przyjmowanie połączeń przychodzących.
Please Help, bo już nie mam nerwów.


RE: Problem z Bluetooth - rybapmi - 09.09.2010 12:41

Bluetooth już wbudowany czy dopinany USB?
Może chodzić o zasięg.

Ale póki-masz standardową instrukcję ode mnie Uśmiechnięty

Ustaw menu Bluetooth tak, jak mam ja:
[Obrazek: 589aa.jpg]
Następnie spróbuj podłączyć się telefonem do komputera, PPM na "menu Bluetooth" w obszarze powiadomień i wybierz opcję:
"Zezwalaj na połączone urządzenia"
-powinna być aktywna, jeśli telefon będzie się łączył.
[Obrazek: 35dc2ew.png]

Następnie w telefonie wybierasz kod synchronizacji, np. 1111, w komputerze wyskoczy Ci, żebyś wpisał kod synchronizacji; wpisujesz ten sam i gotowe Uśmiechnięty

@edit:

Wyjście alternatywne:

W obszarze powiadomień PPM na menu Bluetooth, opcja "dodaj urządzenie", wybierasz z listy te, które chcesz podłączyć a Windows dalej Cie poprowadzi :]
Synchronizacja tym sposobem wygląda tak samo - aktywacja kodem.


RE: Problem z Bluetooth - t3h4c3 - 09.09.2010 12:58

(09.09.2010 12:41)rybapmi napisał(a):  Bluetooth już wbudowany czy dopinany USB?
Może chodzić o zasięg.

Ale póki-masz standardową instrukcję ode mnie Uśmiechnięty

Ustaw menu Bluetooth tak, jak mam ja:
[Obrazek: 589aa.jpg]
Następnie spróbuj podłączyć się telefonem do komputera, PPM na "menu Bluetooth" w obszarze powiadomień i wybierz opcję:
"Zezwalaj na połączone urządzenia"
-powinna być aktywna, jeśli telefon będzie się łączył.
[Obrazek: 35dc2ew.png]

Następnie w telefonie wybierasz kod synchronizacji, np. 1111, w komputerze wyskoczy Ci, żebyś wpisał kod synchronizacji; wpisujesz ten sam i gotowe Uśmiechnięty

@edit:

Wyjście alternatywne:

W obszarze powiadomień PPM na menu Bluetooth, opcja "dodaj urządzenie", wybierasz z listy te, które chcesz podłączyć a Windows dalej Cie poprowadzi :]
Synchronizacja tym sposobem wygląda tak samo - aktywacja kodem.

BT oczywiście wbudowany.
Jak pisałem wyżej wszystko co opisałeś mam ustawione tak jak opisałeś.Natomiast Windows 7 nie potrafi dodać żadnego urządzenia pomimo tego, że drugi laps czy też telefon go widzą. Kwestia odległości też to nie jest chyba, że 30 cm to za dużo.
Najprościej mówiąc komp z Windowsem 7 nie potrafi zobaczyć ani dodać żadnego urządzenia BT, mimo tego ,że one go widzą poprawnie.


RE: Wbudowany Bluetooth nie wykrywa urządzeń - rybapmi - 09.09.2010 18:48

a antywirus? zapora firewall'owa? bo komputer widzi np. telefon także jako modem, więc może któryś Twój program blokuje to(wykrywa jako zewnętrzne zagrożenie).


RE: Wbudowany Bluetooth nie wykrywa urządzeń - Ciastek77 - 11.09.2010 16:03

A BT włączyłeś w telefonach?
Jak możesz to podaj markę i model telefonów.


RE: Wbudowany Bluetooth nie wykrywa urządzeń - t3h4c3 - 11.09.2010 17:02

A czytacie co pisałem wcześniej?.Jeśli nie to napisze jeszcze raz.Wszystkie telefony jak i też drugi laptop (tez sony vaio tylko z Vistą) wykrywaja przez BT tego nieszczesnego kompa z windowsem 7 i pokazują ładnie jego nazwe itp.CHodzi o to , że onnie widzi żadnych urządzeń BT ani nie przyjmuje połaczeń.Po wyłączeniu zapory i antywira sytuacja sie nie zmienia.