Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? (/windows-xp-home-oem-raz-zainstalowany-mozna-jeszcze-sprzedac-908-t)



Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? - foreigner78 - 06.08.2009 22:45

Ja zamieniłem na Windows 7, ale jeszcze wiele osób poszukuje XPka więc może by się komuś przydał.
Proszę o odpowiedź, czy płyta z legalnym XPkiem w wersji OEM ma jeszcze jakąś wartość?
Z tego co wiem licencje na tego typu oprogramowanie wydawane są na jeden komputer.

Mogę to jeszcze sprzedać lub dać komuś? (płyta + naklejka)
Numer użyty wcześniej zarejestruje się w ogóle na innym komputerze? Jeżeli tak, to mogę się spodziewać jakichś konsekwencji?


RE: Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? - Dzejkop - 06.08.2009 22:52

Nie, nie można go sprzedać.


RE: Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? - foreigner78 - 06.08.2009 23:09

(06.08.2009 22:52)kuba096 napisał(a):  Nie, nie można go sprzedać.


Czy to znaczy że jest zupełnie bezużyteczny? Nie mogę go zainstalować na innym komputerze, np dać swojej dziewczynie?
Nie mam na myśli tego co mówią jajogłowi z Microsoftu i co jest w umowie licencyjnej, tylko jak to wygląda w praktyce.
Przecież jeden komputer teoretycznie mógł mi się zniszczyć i mogło mi po nim zostać oprogramowanie


RE: Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? - Dzejkop - 07.08.2009 09:29

OEM można używać tylko na jednym komputerze. Jedna licencja = jeden komputer.
Nie można go używać na kilku komputerach, a tym bardziej go sprzedać (!).


RE: Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? - damian-Win2000 - 07.08.2009 13:46

Nie zgodzę się z przedmówcą bo OEM można sprzedać ale razem z zakupionym sprzętem (proponuje sobie poczytać licencje) Cwaniak


RE: Windows XP Home OEM - raz zainstalowany można jeszcze sprzedać? - Skymad - 07.08.2009 13:52

Sprzedać można zawsze, ale nielegalnie Cwaniak
A w szczegółach jest tak jak mówi Damian Uśmiechnięty