Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie można zmienić ikon - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Nie można zmienić ikon (/nie-mozna-zmienic-ikon-9052-t)



Nie można zmienić ikon - celawak - 05.09.2010 20:31

Witam wszystkich.
Na windzie 7 pracuję od niedawna i jeszcze nie poznałem wszystkich ważniejszych tajników ustawień -
- nie mogę zmienić wyglądu ikon , nawet nowo zainstalowany program robi skrót na pulpicie ale jest zakryty jakby ikoną kartki, tak wyglądają wszystkie ikony na pulpicie - w folderach można zmienić , :dodgyZacieszaczłubię kilka godzin i bez efektu , próbowałem różnych sposobów i dalej nic. Poza tym wszystko działa normalnie , chyba przy optymalizacji systemu zrobiłem o jeden klik za dużo.
Za wszelkie porady z góry dzięki.
Pozdrawiam
celawak


RE: Nie można zmienić ikon - House - 05.09.2010 20:52

1. Screen potrzebny, bo nie wiem czy widzisz "standardowy widok folderów".
2. Prawoklik na folder - właściwości - zmień ikonę (działa ?)
3. Ale najpierw zacznij od dania screena, żebyśmy wiedzieli dokładnie o co chodzi.
4. Wyjaśnij czym "optymalizowałeś" ?


RE: Nie można zmienić ikon - celawak - 05.09.2010 21:16

(05.09.2010 20:52)House napisał(a):  1. Screen potrzebny, bo nie wiem czy widzisz "standardowy widok folderów".
2. Prawoklik na folder - właściwości - zmień ikonę (działa ?)
3. Ale najpierw zacznij od dania screena, żebyśmy wiedzieli dokładnie o co chodzi.
4. Wyjaśnij czym "optymalizowałeś" ?

Prawoklik - zmiana ikony nie działa, dziwne że część ikon się zachowała, dłubałem we wszystkich ustawieniach optymalizujących.


RE: Nie można zmienić ikon - House - 05.09.2010 21:20

1. Używałeś jakiś programów do optymalizacji/zmiany wyglądu ?
2. Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System\Zaawansowane ustawienia systemu\Zaawansowane\Wydajność\Ustawienia - sprawdź czy są wszystkie zaznaczone.


RE: Nie można zmienić ikon - celawak - 05.09.2010 21:41

(05.09.2010 21:20)House napisał(a):  1. Używałeś jakiś programów do optymalizacji/zmiany wyglądu ?
2. Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System\Zaawansowane ustawienia systemu\Zaawansowane\Wydajność\Ustawienia - sprawdź czy są wszystkie zaznaczone.

Sunrise Seven , CCCleane , TuneUp Utilities,Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System\Zaawansowane ustawienia systemu\Zaawansowane\Wydajność i nic??


RE: Nie można zmienić ikon - House - 05.09.2010 21:48

AAAAAAAA no to odpowiedziałeś sobie na pytanie Uśmiechnięty Tyle zbędnych śmieci to już dawno na PC nie widziałem.
Kompletna deinstalacja wszystkich podanych przez Ciebie programów.
+ Jeśli i to nie pomoże użycie opcji napraw (po włożeniu dysku startowego).


RE: Nie można zmienić ikon - ihatebuffering - 05.09.2010 22:10

Albo podmiana na oryginalne wersje plików imageres.dll oraz shell.32. W c:/Windows/system32


RE: Nie można zmienić ikon - Ola55 - 01.10.2010 18:21

Ściągnij te pliki:

Folder
exe


I dodaj do rejestru


RE: Nie można zmienić ikon - hala1220 - 02.08.2011 10:56

(01.10.2010 18:21)Ola55 napisał(a):  Ściągnij te pliki:

Folder
exe


I dodaj do rejestru

Chciałam też skorzystać ale niestety:
" Server Error
404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable." - czy mogę poprosić o pomoc w tej samej kwestii?


RE: Nie można zmienić ikon - peciaq - 02.08.2011 11:04

Wystarczyłby CCleaner. I to bez przesady, co jakiś czas.