Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Brak dostępu do internetu Windows 7 i Vista - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Brak dostępu do internetu Windows 7 i Vista (/brak-dostepu-do-internetu-windows-7-i-vista-8982-t)



Brak dostępu do internetu Windows 7 i Vista - Jocker9 - 02.09.2010 22:23

Witam
Jak zauważyłem, temat często poruszany na forum. Niestety nie znalazłem żadnego rozwiązania które by zadziałało, więc może Ktoś pomoże...
Sprawa wygląda tak - internet z Netii, router Linksys, IP dynamiczne, brak filtrowania MAC. Komputery z WIN XP mają dostęp do internetu, natomiast jak podepnę z Win7 lub Vistą, to internet jest niedostępny. Połączenie sieciowe działa. Adres IP nadawany prawidłowo. Router jest pod adresem 192.168.0.1 - jak pinguję go z kompa z Win7 to odpowiada na pinga, ale jak odpalę przeglądarkę i wpiszę ten adres żeby dostać się na router, to pisze, że niedostępny.
Gdy wpisałem adres IP z ręki - efekt dokładnie taki sam, czyli brak dostępu do neta i nie można wejść na router z przeglądarki.
Wyłączałem kartę, restartowałem router, i nic. Podpinałem kilka różnych kompów z Win7 i Vistą i za każdym razem to samo.
Pozdrawiam