Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Tworzenie partycji pod systemem Windows (tutorial) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Tworzenie partycji pod systemem Windows (tutorial) (/tworzenie-partycji-pod-systemem-windows-tutorial-8824-t)



Tworzenie partycji pod systemem Windows (tutorial) - Czarnek - 29.08.2010 13:37

Witajcie.
Mam pytanie. Mój system partycji wygląda tak: [Obrazek: 29yl88w.jpg]
Chciałbym - ale za pomocą zarządzania komputerem - zrobić tak, aby mieć na początku dwie takie niebieskie partycje (podstawowe) po 50GB. Reszta podobnie - jedna zielona partycja rozszerzona a w niej dwa logiczne (150 i 200 GB).
Czy można to zrobić tym wbudowanym narzędziem? Dysk D jest pusty i to jego chcę podzielić. Jak to zrobić?

Cel takiego działania - teraz mam XP x68 i 8GB RAM. Więc przesiadka na W7. ALE - moje pociechy, uczące się angielskiego, zażądały(!), żebym im zainstalował winde po angielsku. Zgodziłem się. Mam dwie płytki: W7 x68 EN i W7 x64 PL. Wybrałem różne ilości bitów, bo ten RAM to tylko ja wykorzystam, dodatkowo nie mam sterowników do starego sprzętu pod x64. Muszą być dwa systemy, bo ja sobie w angielskim nie poradzę.
I teraz - czytałem, że instalując drugi system W7 pojawia się problem z partycjami. Dlatego chcę zawczasu zrobić sobie dwie podstawowe, żeby się potem nie zdziwić przy instalacji. Możliwe to? Wszelka pomoc nieoceniona :-)