Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z okienkami - nie mogę rozmawiać normalnie na gadu-gadu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z okienkami - nie mogę rozmawiać normalnie na gadu-gadu (/problem-z-okienkami-nie-moge-rozmawiac-normalnie-na-gadu-gadu-8784-t)



Problem z okienkami - nie mogę rozmawiać normalnie na gadu-gadu - babajaga - 27.08.2010 22:20

Mam problem z okienkami.

Otóż powiedzmy, że mam włączoną rozmowę na gg oraz przeglądarkę w tle. Gdy najadę myszką na przeglądarkę aktywuje mi się przez co znika okno rozmowy i nie mogę rozmawiać.

Czy ta się tą opcję gdzieś wyłączyć ? Bo troszkę to denerwujące jest już.


RE: Problem z okienkami - nie mogę rozmawiać normalnie na gadu-gadu - House - 27.08.2010 22:23

Nie rozumiem zbytnio. Chodzi Ci o to aby okno GG było zawsze na wierzchu ? Tzn, po aktywowaniu okna przeglądarki, okno z rozmową gg "chowa się" pod przeglądarkę ?


RE: Problem z okienkami - nie mogę rozmawiać normalnie na gadu-gadu - babajaga - 27.08.2010 23:43

(27.08.2010 22:23)House napisał(a):  Nie rozumiem zbytnio. Chodzi Ci o to aby okno GG było zawsze na wierzchu ? Tzn, po aktywowaniu okna przeglądarki, okno z rozmową gg "chowa się" pod przeglądarkę ?
Nie na wierzchu.

Chodzi o to, że po najechaniu przypadkowo myszką na przeglądarkę okno rozmowy staje się nieaktywne.

Chce żeby aktywne było to co kliknę a nie tam gdzie jest kursor myszki. Bo teraz nawet jak kliknę na okno myszką wyjadę poza kontur danego okna to stanie się nieaktywne.

W skrócie gdzie kursor myszki tam aktywne okno bez klikania czy też wyboru.


RE: Problem z okienkami - nie mogę rozmawiać normalnie na gadu-gadu - ihatebuffering - 28.08.2010 09:12

Według mnie problem istnieje w ustawieniach Gadu-gadu. Ogólnie nazwanie tego softu komunikatorem, to według mnie błąd. Dla mnie to generator błędów, reklam i zamulenia neta i kompa. Jaka wersja GG ? Sprawdź czy pomoże uruchomienie aplikacji jako administrator (ppm na ikonce, właściwości, zakładka zgodność, zaznacz "uruchamiaj jako administrator"). A w ustawieniach GG poszukaj mniej więcej opcji "trzymaj okno rozmowy zawsze na wierzchu lub okno rozmowy zawsze zawsze aktywne).


RE: Problem z okienkami - nie mogę rozmawiać normalnie na gadu-gadu - babajaga - 29.08.2010 15:07

Ale nie używam gg to po pierwsze tylko mirandy.
Po drugie dzieje się to samo z samymi okienkami od windows'a np dysk c i dysk d.

Każdy program tak reaguje i nie wiem czy robić reinstall systemu czy też da się to jakoś sprytnie naprawić.