Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją Windows 7 - po włożeniu płyty nic się nie dzieje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją Windows 7 - po włożeniu płyty nic się nie dzieje (/problem-z-instalacja-windows-7-po-wlozeniu-plyty-nic-sie-nie-dzieje-8720-t)



Problem z instalacją Windows 7 - po włożeniu płyty nic się nie dzieje - Bartoszek18 - 26.08.2010 09:14

Mam Windows XP sp2.
Widząc pulpit wkładam płytę windows-a 7, daję zainstaluj teraz i ... nic Zakłopotany
Da się to jakoś naprawić?


RE: Problem z instalacją Windows7 - House - 26.08.2010 09:22

Włóż płytę i zainstaluj z poziomu BIOSa (ustaw bootowanie w biosie z DVD). Potem będziesz widział polecenie "naciśnij dowolny...", i dalej instalator Cię przeprowadzi.


RE: Problem z instalacją Windows7 - Bartoszek18 - 26.08.2010 09:24

Hmmm... wydaję się w miarę proste ale BIOS jest po angielsku a ja raczej angielskego "systemowego" nie znam...( nie znam żadnego)
Dało by się jakąś instrukcję napisać gdzie mam tego w BIOS-ie szukać?


RE: Problem z instalacją Windows 7 - po włożeniu płyty nic się nie dzieje - House - 26.08.2010 09:28

Słownik Online i do dzieła. Wejdziesz w BIOS i będziesz widział zakładkę Boot i dam CD/DVD Driver. Ewentualnie wejdź w BIOS zrób zdjęcie to Ci powiem dokładniej.


RE: Problem z instalacją Windows 7 - po włożeniu płyty nic się nie dzieje - Bartoszek18 - 26.08.2010 10:48

Mały problem: Jak BIOS-a włączyć? Bo próbuje i coś mi nie działa.
Wiem głupi problem ale ja w BIOS-ie nigdy nie byłem.


RE: Problem z instalacją Windows 7 - po włożeniu płyty nic się nie dzieje - House - 26.08.2010 10:57

Przy włączaniu komputera naciskaj chyba klawisz F10. Chyba do każdej płyty głównej się to tyczy.


RE: Problem z instalacją Windows 7 - po włożeniu płyty nic się nie dzieje - ihatebuffering - 26.08.2010 11:58

Do bios-a przeważnie jest to Delete lub F1-4. Na f10 powinno być minimenu wyboru urządzenia jednorazowo (po restarcie bootować będzie znowu z tego urządzenia, które było ustawione wcześniej). Czyli wciskaj F10, potem z listy wybierz CD-rom/DVD/nazwa napędu itp. Albo wejdź do bios-a i ustaw jako 1 urządzenie bootujące CD-rom.