Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Modem huawei e220 instalacja Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Modem huawei e220 instalacja Windows 7 (/modem-huawei-e220-instalacja-windows-7-8711-t)



Modem huawei e220 instalacja Windows 7 - mgrudzien35 - 25.08.2010 19:32

Witam.
Mam taki problem jak zainstalować huawei e220 (modem) na Windows 7 64 bit,bo nie mogę przeleciałem google,podobno nie ma sterowników pod 7 ale od Visty pasują próbowałem ale nie wiem jak stare usunąć czy coś tak gdzieś czytałem że trzeba i dopiero nowe instalować??nie wiem już,próbowałem aktualizacji ale ona nie widzi modemu jak i program mobile connect,a komputer widzi modem jako pamięć masową.Co wy na to co robić? :cry:Modem jest bez sim-locka z blueconnect a ja mam iplusa.


RE: huawei e220 instalacja Windows 7 - LadyInBlue - 25.08.2010 20:14

Żeby to zrobić musisz najpierw wykasować z dysku wszystko to co zainstalowało się wraz z modem [czyli aplikacja BC i sterowniki]. Niestety ten program w wersji na E220 nie ma deinstalatora więc musisz skorzystać z Dodaj/Usuń Programy. Potem ściągnij sterowniki do modemu [jak piszesz, podobno od Visty chodzą] i masz spróbuj tak:

- podłącz modem i jak pojawi się okno Instalatora to daj Anuluj i instaluj swoje sterowniki
- jak nie można tak zrobić to najpierw zainstaluj sterowniki, które ściągnąłeś a potem podłącz modem.

Ale nie wiem czy Ci się to uda bo sterowniki dołączone do tego modemu dla BC obsługują również Vistę i bardzo możliwe, że niestety nie uda Ci się zainstalować go na 7. Zawsze jeszcze możesz skorzystać z Trybu zgodności [ppm -> właściwości -> uruchom zgodnie z .... i wybierasz XP lub Vistę]


RE: Modem huawei e220 instalacja Windows 7 - mgrudzien35 - 25.08.2010 20:57

Kolesie podłanczali do Windows 7 i działało w google czytałem a 2 w menadzeże urządzen coś przestawiało z pam masową ale nie wiem gdzie i jak


RE: Modem huawei e220 instalacja Windows 7 - LadyInBlue - 26.08.2010 09:04

To, że widzi modem jako pamięć masową to normalne jeśli nie masz sterowników. Spróbuj z tymi od Visty tak jak pisałam.


RE: Modem huawei e220 instalacja Windows 7 - mgrudzien35 - 26.08.2010 23:27

Masz u mnie pomógł za trop zgodności z windows dzięki temu udało się i działa.
Wystarczy że przed zainstalowaniem oprogramowania klikamy w instalce właściwości/zgodność/z windows XP serwis pack 2,a po zainstalowaniu jak ma się jakieś połączenie internetowe np,inne przez inny modem lub kablowe itp.to pobierze stery,ale bez tego i chodzi tylko trzeba przed otwarciem programu na pulpicie (ikona) kliknąć właściwości/zgodność/z XP serwis pack 2
Mam nadzieję że komuś to pomoże.