Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 brak neta bezprzewodowego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 brak neta bezprzewodowego (/windows-7-brak-neta-bezprzewodowego-8648-t)



Windows 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 23.08.2010 20:58

Witam.

Mam problem. Mianowicie: przeinstalowałem system z windowas XP sp2 na Win 7 prof. Na windows XP wszystko było ok. ale dziś po przeinstalowaniu systemu nie mogę połączyć się z netem. jak klikam skonfiguruj siec to nic nie wyskakuje. ale znalazłem coś takiego:
klikam zobacz pełną mapę -----> a tu że karta nie jest podłączona ? jak to? przecież 20 min wcześniej działała na XP? o co biega?

zainstalowałem nowe stery ale nic nie dało. co możecie mi o tym powiedzieć ? Jak można temu zaradzić ?

Ps. Piszę z lapka. Tu jest Vista i wszystko ok.

[ Realtek PCIe GBE Family Controller ] ----------------- Wyciąg z everesta

Właściwości karty sieciowej:
Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller
Typ interfejsu Ethernet
Adres sprzętowy karty 00-24-1D-71-D2-36
Nazwa połączenia Połączenie lokalne
MTU 1500 bajtów
Bajtów odebranych 0
Bajtów wysłanych 0

Producent karty sieciowej:
Nazwa firmy Realtek Semiconductor Corp.
Informacje o produkcie http://www.realtek.com.tw/products/products1-1.aspx?lineid=1
Uaktualnienie sterowników http://www.realtek.com.tw/downloads/downloads1-1.aspx?lineid=1


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - stingear - 23.08.2010 21:24

A gdzie Ty tu masz połączenie bezprzewodowe? Tu jest tylko "Połączenie lokalne", a to oznacza połączenie kablowe a nie bezprzewodowe. Bezprzewodowe to byś miał napisane że jest to "Połączenie sieci bezprzewodowej". Napisz parametry komputera i jakiej wersji W7 używasz. Nie masz czasem w komputerze przełącznika uruchamiania karty bezprzewodowej?


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 23.08.2010 21:31

Windows 7 profesional. nie ma niestety żadnego przełącznika. jeśli chodzi o parametry to jakie? a jak dodać siec bezprzewodową?


RE: Win 7 brak neta bezprzewodowego - andrew-jar - 24.08.2010 06:29

Witam
@relox - nie pisz bzdur, tylko podaj co pokazuje "Menadżer urządzeń".
Zainstalowałeś drivery płyty głównej, co to za sprzęt? - podaj więcej szczegółów.

Pozdrawiam.


RE: Win 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 24.08.2010 12:25

Moja płyta główna to: gigabyte ep31-ds3l stery zainstalowane


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - stingear - 24.08.2010 13:12

Więc masz komputer stacjonarny. A masz wogóle kartę bezprzewodową podpiętą do komputera? Bo w płytę główną nie jest raczej wbudowana. Parametry komputera uzyskasz chociażby przez program Everest. I czy W7 jest 32Bit czy 64Bit?


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 24.08.2010 15:02

Więc tak:
Mam kartę d-link dwl-g510. sterowniki zainstalowałem. Kompa wyłączyłem i znów włączyłem. Router też zresetowałem. Nic nie pomogło. Nie wiem co i jak... Co z tym może być? Proszę


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - stingear - 24.08.2010 15:57

Z D-Link'amni jest taki mankament, że najpierw musisz zainstalować sterowniki do karty, a dopiero potem ją podpiąć do komputera. Wejdź w Menadżer urządzeń, odinstaluj kartę, wyłącz komputer, wyjmij kartę, włącz komputer, zainstaluj sterowniki z płyty, którą masz do karty, powinny na niej być drivery zarówno do XP jak i do Visty, więc te do Visty zainstaluj. Po instalacji wyłącz komputer, zamontuj ponownie kartę i włącz komputer. Karta teraz powinna działać poprawnie. Tu masz ewentualnie stronę, z której pobierzesz sterowniki: KLIK.


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 24.08.2010 18:05

Hmm komputer jest nowy i ma plomby. Nie da się jakoś tego obejść ? To jest mój 1 komp za własne więc nie chce stracić gwarancji zbyt szybko...


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - stingear - 24.08.2010 20:51

Odinstaluj sterowniki z Programy i funkcje. Wejdź w menadżer urządzeń, znajdź kartę i ją wyłącz. Zainstaluj sterowniki i ponownie włącz kartę. Jak to nie pomoże, to będziemy działać dalej.


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 24.08.2010 21:31

Jak wchodzę do menedżeru urządzeń po wcześniejszym odinstalowaniu sterów jest tylko takie coś:
Karta realtek RTL8168C(P)/8111C(P)...
D-LINKA nie ma teraz. Jak zainstaluje stery tu już jest. O co biega?


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - stingear - 24.08.2010 21:37

To spróbuj ją wyłączyć po zainstalowaniu. Wrzuć jeszcze screen z Menadżera, jak sterowniki są zainstalowane. Wejdź START -> Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej. Otworzy Ci się folder z połączeniami sieciowymi. Co tam masz? Jest tylko połączenie lokalne, czy masz tam jeszcze coś?


RE: Win 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 24.08.2010 21:52

Zaraz zdjęcia wrzucę. W tych sieciach jest dodana siec bezprzewodowa. Ale też ma krzyżyk obok kresek mocy.


[Obrazek: nowyobrazmapybitowej3y.th.png]

Uploaded with ImageShack.us
[Obrazek: nowyobrazmapybitowej2i.th.png]


RE: Win 7 brak neta bezprzewodowego - stingear - 25.08.2010 09:08

Wygląda na to że karta jest zainstalowana poprawnie i jest włączona. Krzyżyk oznacza, że nie jest aktualnie podłączona.
[attachment=1389]
Kliknij raz na ikonę schodkową sieci w Tray'u, powinna Ci się wysunąć lista, powinna być albo pusta, albo być na niej jakieś sieci.
[attachment=1390]


RE: Windows 7 brak neta bezprzewodowego - relox - 25.08.2010 11:47

Naprawione. Problem tkwił w ustawieniach sieci. Wystarczyło tylko wpisać adres i hasło do sieci a reszta już automatycznie się połączyła.
Dzięki za pomoc stingear. Znasz się na tym Zacieszacz