Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Reinstalacja Windows 7 64bit i format partycji systemowej - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Reinstalacja Windows 7 64bit i format partycji systemowej (/reinstalacja-windows-7-64bit-i-format-partycji-systemowej-8613-t)



Reinstalacja Windows 7 64bit i format partycji systemowej - Wicekk - 22.08.2010 17:58

Witam. Jestem totalnie nowym użytkownikiem systemu Windows 7 wersja 64 bitowa. Kupiłem laptopa z zainstalowanym systemem. Nie mam płyty z Windowsem, tylko naklejkę z serialem na spodzie komputera. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić reinstalkę Windowsa z formatowaniem partycji systemowej nie posiadając płyty z systemem operacyjnym. Pozdrawiam i proszę o pomoc.


RE: Reinstalacja Win 7 64bit + format partycji systemowej (no cd) - bodziulla - 22.08.2010 18:04

Hej.
W laptopie jest inna opcja. Z reguły nie ma płyt z system są tzw. partycje recovery z której korzystasz do reinstalcji systemu. Przy czym gdy uruchamiasz komputer klikasz na jeden z klawiszy w zależności od modelu, bo nie podałeś jaki masz są to klawisze (w zależności od firmy komputera), są to F9, F10, F11 lub F12 i uruchamia się Tobie opcja recovery systemu czyli instalacja systemu na nowo.
Opcja dwa możesz sobie utworzyć płyty recovery. Powinienieś mieć program do utworzenia takich płyt. W zależności od firmy są to różne programy, ale z reguły mają nazwę Create disc recovery itp.
Tak więc masz dwie opcjeCwaniak
Pzdr


RE: Reinstalacja Windows 7 64bit i format partycji systemowej - Wicekk - 22.08.2010 18:08

Mam Acera 5740G. Czyli poprzez te F keye sformatuję partycję systemową a potem ponownie zainstaluje system?
Chciałem zrobić reinstalkę z formatem żeby pozbyć się tego niepotrzebnego syfu który dostałem od producenta razem z lapkiem i windowsem


RE: Reinstalacja Windows 7 64bit i format partycji systemowej - bodziulla - 22.08.2010 18:50

Wiesz w lapku Acer nie pamiętam dokładnie, który klawiasz jest odpowiedzialny, ale możesz zrobić tak. Gdy włączysz kompa i pokażą się napisy na dole włącz w tym czasie Pause/ Break i możesz przeczytać, który klawisz jest odpowiedzialny na recovery. Klikasz enter po czym załóżmy F10 i robi się format systemu na nowoCwaniak


RE: Reinstalacja Windows 7 64bit i format partycji systemowej - szymas70 - 21.09.2011 20:15

Czy podczas reinstalacji usuną się wszystkie pliki z dysku C

Windows 7 64 bit


RE: Reinstalacja Windows 7 64bit i format partycji systemowej - thermalfake - 21.09.2011 20:40

Tak jest taka możliwość przez wciśnięcie przy uruchamianiu lapka klawisza F4, który wywołuje Samsung Recovery Solution.
Wybierasz opcję Restore -> Basic Restore z opcją zachowania danych. Full Restore przywraca całość do ustawień fabrycznych.
PS Miałem kiedyś Samsunga z Win 7 ale nie udało się wykonać tej opcji niestety.