Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania (/problem-z-polaczeniem-wi-fi-poza-miejscem-zamieszkania-8559-t)



Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - TomASS - 20.08.2010 09:53

Witam,

Zarówno w domu, jak i w szkole czy firmie bez problemu łączyłem się i łączę z każdym WiFi.

Dzisiaj pojechałem za granicę i w hotelu jest WiFi (korzystają z niego inni klienci hotelu, także z Polski). Jednak ja nie mogę się połączyć :/

Wpisuję hasło, przyjmuje i ciągle "kręci się" kółko na ikonie zasięgu wifi. Nie ma połączenia. Hasło na pewno dobre Smutny
Dell XT2.

Dzięki za pomoc lub naprowadzenie na jakiś trop.


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - House - 20.08.2010 15:20

1 sprawa. Czy masz tam dosyć dobry zasięg ? Czasem przy 1 kresce ciężko jest się połączyć.
Możesz także ręcznie dodać to połączenie w Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania - Skonfiguruj nowe połączenie - ręczne nawiązywanie połączenia.... (tam wybierasz odpowiedni tym uwierzytelniania/wpisujesz odpowiednią nazwę sieci itd.).


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - TomASS - 20.08.2010 15:21

Jest super zasięg, siedzę przy routerze. Dodanie ręczne nic niestety nic nie daje, dodam jeszcze, ze w services.msc zarowno automatyczna konfiguracja sieci bezp. jak i automatzczna konf wifi są ustawione na auto.


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - House - 20.08.2010 15:26

Podaj wszystkie dane sieci: SID, bez hasła i usera, typ zabezpieczeń. Przy ręcznym dodawaniu trzeba trochę w opcjach zaawansowanych "posiedzieć" Uśmiechnięty. Polecam także dodanie w antywirusie sieci do zaufanych, lub wyłącznie zapory systemowej dla testu.


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - TomASS - 20.08.2010 15:30

jakich zaawansowanych? zrobilem tak jak piszesz i dalej nic antywir wylaczony tak jak i zapora


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - House - 20.08.2010 15:39

Napisz jaki typ zabezpieczeń oraz nazwę sieci to Ci napiszę co i jak.


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - TomASS - 20.08.2010 20:00

aes
wpa2-persona

nazwa sieci to hotelduje


dzięki wielkie


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - House - 20.08.2010 20:16

Przy tym typie zabezpieczeń nie trzeba nic robić dodatkowo Uśmiechnięty Wejdź jeszcze we właściwości połączenia sieciowego w ustawieniach zaawansowanych, włącz tryb zgodności .... dla tego połączenia (ale to lekko "strzał").

Możesz z recepcji czy czegoś tam zdobyć ręczne ustawienia (ip, bramę, maskę, dns) ? Powiedz, najwyżej, że masz problem z przydzieleniem IP przez DHCP.


RE: Problem z połączeniem Wi-Fi poza miejscem zamieszkania - TomASS - 21.08.2010 08:46

odrazu przepraszam za pisownie siedze w hotelu, ktory ma klawiature w dziwnym jezku.

wpisalem IP recznie i niestety nic to nie dalo Smutny
w recepcji sie na tym nie znaja, a inni goscie hotelowi lacza sie bez problemu. mam dostep do komputera ktory sie laczy z siecia (jednak potrzebuje miec dostep przez swoj wlasny) moze jakas diagnoze wykonac?

dodam, ze dzsiaj poszedlem do innego hotelu i tam polaczylem sie bez problemu....... Smutny