Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Uprawnienia folderu zabezpieczające go przed usunięciem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Bezpieczeństwo Windows 7 (/bezpieczenstwo-windows-7-15-f)
+--- Wątek: Uprawnienia folderu zabezpieczające go przed usunięciem (/uprawnienia-folderu-zabezpieczajace-go-przed-usunieciem-8554-t)



Uprawnienia folderu zabezpieczające go przed usunięciem - wiii - 19.08.2010 19:21

Witam.

Czy wie ktoś może jak zrobić by uniemożliwić usunięcie folderu. W zakładce Security (mam wersję angielską) próbowałem dla każdej grupy dawać blokowanie usunięcia ale to nic nie zmienia, folder się usuwał. Gdy zmieniałem na przykład możliwość zapisu czy odczytu to wszystko działało. Piszę o tym dla tego że konto z którego to robię ma prawa administratora, ale skoro działają blokady zapisu i odczytu to widocznie nie jest to problem. Czy mógłby ktoś krok po kroku opisać jak zmienić ustawienia zabezpieczeń by to działało.

Marcin


RE: Uprawnienia folderu zabezpieczające go przed usunięciem - bonhart - 19.08.2010 22:46

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale bierzesz zakładkę Zabezpieczenia, klikasz przycisk Edytuj i tam Odmawiasz praw konkretnemu Użytkownikowi do tego folderu i potem po próbie usunięcia dany użytkownik nie może go usunąć.


RE: Uprawnienia folderu zabezpieczające go przed usunięciem - wiii - 20.08.2010 07:53

Tak ale ja chce odmówić praw sobie. Tak jak pisałem wyżej mogę zablokować inne czynności a usuwania nie.


RE: Uprawnienia folderu zabezpieczające go przed usunięciem - War_3_ - 20.08.2010 10:02

Wejdź na konto Administratora (nie usera z prawami administratora) i usuń z niego prawa dla swojego usera do tego folderu.


RE: Uprawnienia folderu zabezpieczające go przed usunięciem - wiii - 20.08.2010 17:27

Próbowałem również tego ale pomimo to jestem w stanie usuwać folder; nawet pozbawiając prawa wszystkim.