Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nowe aktualizacje W7 i znowu problem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nowe aktualizacje W7 i znowu problem (/nowe-aktualizacje-w7-i-znowu-problem-8368-t)



Nowe aktualizacje W7 i znowu problem - Deron - 11.08.2010 10:08

Pobrałem dzisiaj nowe aktualizacje (12) i okazało się, że po restarcie nie mogę otworzyć systemu.
Wróciłem do punku przywracania i instalowałem aktualizacje kolejno (po jednej).
Po pobraniu KB 2183461 problem wystąpił ponownie - więc ją uśpiłem.
Czy mieliście także problem z tą poprawką ?


RE: Nowe aktualizacje W7 i znowu problem - Nostromo - 11.08.2010 12:32

[urln=http://support.microsoft.com/?kbid=2183461]Na stronie Microsoftu[/urln] znalazłem info na temat tej poprawki (tłumaczenie Google):
"2183461 pakietów aktualizacji zabezpieczeń dla systemu Windows XP i Windows Server 2003 zawierają pliki programu Internet Explorer i ogólne poprawki wydania dystrybucji (NRD) plików. Jeżeli żadne z istniejących plików programu Internet Explorer są ze środowiska poprawki , aktualizacja zabezpieczeń 2183461 zainstaluje pliki GDR ."
Wygląda na to, że ta poprawka nie jest przeznaczona dla Windows 7 i stąd twój problem. Najlepiej ją odinstaluj.


RE: Nowe aktualizacje W7 i znowu problem - Portator - 11.08.2010 15:01

Witam. Znalazłem inną informację na temat tej poprawki TUTAJ
Brzmi tak:
Zbiorcza aktualizacja zabezpieczeń dla programu Internet Explorer 8 w systemie Windows 7 x64 (KB2183461)
Ta aktualizacja dotyczy luki opisanej w biuletynie zabezpieczeń firmy Microsoft MS10-053. Aby dowiedzieć się, czy dla tego komputera są dostępne inne aktualizacje zabezpieczeń, zapoznaj się z sekcją informacji dodatkowych u dołu tej strony.


RE: Nowe aktualizacje W7 i znowu problem - Deron - 11.08.2010 17:08

Bardzo przepraszam za błąd, chodziło o poprawkę KB 890830 (poprzednio źle spisałem) - jest to narzędzie Windowsa do usuwania złośliwego oprogramowania waga 10.9MB - poprawka pojawiła się dzisiaj do W7
Jeszce raz SORY


RE: Nowe aktualizacje W7 i znowu problem - Nostromo - 11.08.2010 18:39

Przed chwilą zainstalowałem ten komplet poprawek i nie ma żadnych problemów. System (legalny, oryginalny) działa stabilnie.


RE: Nowe aktualizacje Windows 7 i znowu problem - ihatebuffering - 11.08.2010 23:08

Jeśli używasz Windows Defender-a możesz tak mieć. MS wypuścił jakąś aktualizację do tego programu, która zawieszała system. Jeśli nie używasz tego programu, to nie instaluj tej poprawki.


RE: Nowe aktualizacje W7 i znowu problem - frikol - 11.08.2010 23:16

Mi po ostatniej paczce poprawek pojawiają sie dziwne znaczki na gadżetach i przycisku start, poza tym narazie wszystko działa - na Ultimacie który testuje i nie jest jeszcze aktywowany. Nie sprawdzałem jeszcze na lapku z aktywowanym Proffesionalem.