Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier (rozwiązany) (/windows-7-explorer-sie-zawiesza-przy-wylaczaniu-i-zmniejszaniu-gier-rozwiazany-8357-t)



Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier (rozwiązany) - viruseq - 10.08.2010 20:40

Ostatnio zmieniałem ustawienia w Windows 7 poprzez program "Sunrise Seven", ale to nie powinno nic zepsuć Zły przynajmniej tak myślę.

1. W pasku zadań na dole jest taki bajer :
[Obrazek: 16169602.jpg]

I w nim nie wyświetla się żaden program a powinien być tam : Avast, bit torrent, i 3 inne ale zniknęły... i czasem po złym wczytaniu explorera nawet nie ma tej strzałki ;> (patrz punkt "1")


2. Po każdorazowym wyłączeniu gry, bądź zminimalizowaniu robi się tak... :
[Obrazek: nowe.png]

( W tym momencie explorer już się zaciął i pasek zadań też Wstydniś ) i explorer znowu trzeba restartować Zły


3. Okienka ciągle skaczą tak jakby się wyłączały i przywracały w ten sam stan, tak miałem np, z komunikatorem.
10 razy na sekundę wyłącza się okienko i przywraca... jest brak odpowiedzi i dopóki nie włączę jakiegoś innego okienka i powrócę do tego "zwieszonego" będzie tak skakać ;(


Pomocy! Wstydniś


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - House - 10.08.2010 20:42

Instalując Sunrise Seven powinieneś się przygotować na takie problemy. Jedyna rada to odinstalowanie tegoż śmiecia z komputera.


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - viruseq - 10.08.2010 21:17

No to jush... nie ma go. Ale może wrzucić jakieś logi programów ? Gmer, OTL ?


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - House - 10.08.2010 21:21

Logi nic tu nie dadzą, bo na 101% wiadomo, że ten nader mało przydatny program powalił Twój system Uśmiechnięty.


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - viruseq - 10.08.2010 21:36

Nie prawda Cwaniak
Nadal to samo.. Zaraz będzie filmik na jutube


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - House - 10.08.2010 21:39

Samo odinstalowanie nic nie da. Musisz tak naprawdę naprawić system Uśmiechnięty. Usunąć wraz z ukrytymi folderami/logami z rejestru musisz Uśmiechnięty.


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - viruseq - 10.08.2010 21:51

CCleaner i nic ...A tutaj jest co się teraz dzieje u mnie na kompie

http://www.youtube.com/watch?v=6VgbEh4nmOk
skanowałem już Avastem, OTL, gmer, teraz spróbuję ComboFix'em
wszystko co miało w nazwie "sunrise serven" wywaliłem ręcznie z rejestru Uśmiechnięty


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - ihatebuffering - 10.08.2010 22:18

Musisz po prostu przywrócić oryginalny explorer.exe . Usunięcie programu Ci w tym nie pomoże. A ten program wcale taki zły nie jest, tylko niektóre jego funkcje (np odblokowanie 4GB ram na systemie x86, to porażka). Wejdź do C:\Windows znajdź tam plik explorer.exe.bac czy coś takiego (SS robi kopię). Następnie zmień nazwę tego używanego np na Explorer.exe.old. następnie kasujesz ten dopisek backup z oryginalnego i resetujesz explorera. Jeśli nie masz kopi explorer.exe to ktoś Ci go udostępni.

Aha, ja bym Ci radził szybciej wywalić Avasta niż SS Uśmiechnięty


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier. - viruseq - 10.08.2010 22:32

Hmm.. Wywaliłem SS i ComboFix przywrócił mi explorera Cwaniak. Zaraz edit czy działa.
Przepraszam bardzo za urażenie dyrekcji moim niezbyt polskim pismem.

btw. Znowu ten sam problem. Przywróciłem już 2 explorery i powrócił problem.
Dobra... Windows 7 instaluje się 10 minut.
Robię format, chyba że jest sposób na to.


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier - viruseq - 11.08.2010 14:23

Widzę, że pomoc nadchodzi Uśmiechnięty. Uruchamiam format.


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier - ihatebuffering - 11.08.2010 14:38

Zrobiłeś już formata? Jeśli nie, to zbootuj płytę z Windows 7 i użyj opcji Napraw, może pomoże.


RE: Windows 7 - Explorer się zawiesza przy wyłączaniu i zmniejszaniu gier - viruseq - 11.08.2010 15:41

Opcja napraw nie zadziałała. Już po formacie, 5 minut wszystko trwało ;D.