Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika (/problemy-z-zabezpieczonym-profilem-uzytkownika-8316-t)



Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - Boltex - 08.08.2010 19:11

Witam. Pewien program nie miał dostępu do folderu appicationdata oraz do appdata, postanowiłem nadać mu uprawniania użytkownika. Po ponownym odpaleniu program dalej nie działał, więc postanowiłem dalej kombinować. W c:/uzytkownicy/Boltex poprzestawiałem zaawansowanie udostępnianie i ponownie uruchomiłem komputer. Teraz po tej akcji większość programów mi nie działaja poprawnie. Pojawiają sie komunikaty że nie można zainicjować komponentu zabezpieczeń i pisze ze problem jest w katalogu z profilem mojego użytkownika czyli boltex. Ogólnie rzecz biorąc jak coś odpale to jest jakieś zabezpiecznie przed zapisem i odwrotnie.Czy jest możliwość jego naprawy? Bądź przywrócenie go do ustawień domyślnych jakoś w rejestrze? Próbowałem combofixem lecz na nic sie to zdało.Przywracanie systemu odpada bo ostatni punkt mam z maja.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - House - 08.08.2010 19:25

1. Najprościej jest cofnąć wszystkie operacje jakie do tej pory zrobiłeś (tak samo jako przydzielałeś prawa tak samo możesz je cofnąć). Uśmiechnięty
2. Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Rozwiązywanie problemów.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - Boltex - 08.08.2010 19:30

House, próbowałem cofać lecz na marne dalej jest to samo, sprawdzałem z ustawieniami laptopa, co do opcji rozwiązywanie problemów na nic się nie zdaje szukałem wczoraj nic nie znalazłem.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - House - 08.08.2010 19:51

1. Włóż dysk startowy systemu Windows i użyj opcji napraw (ale to raczej nie pomoże).
2. przywracanie systemu powinno pomóc (danych nie stracisz, a nadrobienie zaległości z maja to 5 minut).
3. Nie mam innego pomysłu.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - Boltex - 08.08.2010 19:53

Hmm przecież jak zacznę przywracać dane to stracę wszystkie programy które instalowałem od maja do sierpnia.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - House - 08.08.2010 20:10

To już inna sprawa. Poczekaj na wypowiedzi innych, może oni znajdą jakieś konkretne rozwiązanie, które pozwoli CI ominąć opcję przywracania systemu, bo powiem szczerze, że lekko błądzę w temacie.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - bodziulla - 08.08.2010 20:14

Hej.
Możesz napisać ciut jaśniej jaki program nie miał dostępu?. Bo też trochę błądzęZacieszacz. Teraz tak jeszcze jedno komu i jakim folderom nadałeś prawa i jakie?


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - Boltex - 08.08.2010 20:33

Więc tak mam konto Boltex które ma które dodałem do grupy administrator. Co do programu to był Adobe Flash Catalyst i nie miał on dostępu do pliku C:\Users\Boltex\Application Data\Adobe\Flash Catalyst\workspace\.metadata\.plugins\org.eclipse.core.resources\.root\.indexes properties.version. Więc wpierw nadałem prawo do pełnej kontroli folderowi flash catalyst. Na nic sie nie zdało. Więc dałem application data. Także na nic. Więc na koniec dałem folderowi Boltex i po tym jak tam pozmieniałem to zaczęły się problemy. Mozilla szwankuje ze nie ma praw zapisu tak jak i inne programy.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - bodziulla - 08.08.2010 21:00

Problem leży nie w kopiowaniu i instalacji. Moja teoria, bo teraz strzelam. Masz konto standardowe nie jako administrator. Tutaj jeżeli tak było wystarczyło zmienić konto na administracyjne a nie dodając uprawnień folderom jak Ty zrobiłeś. Praktycznie nie mogłeś zainstalować dlatego w/w programu, bo samo konto nie miało uprawnień a nie folder. Tutaj nie za bardzo pomogę, bo nie wiem co i jak pozmieniałeś w folderach itd. Chyba, że pamiętasz co zrobiłeś i odwróć to co zrobiłeś lub posłuż się przywracaniem systemu. I mam prośbę sprawdź jakie masz konto panel sterowania/ konta użytkowników/ i sprawdź tutaj jakie masz konto jako administrator czy standardowy?Cwaniak


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - Boltex - 08.08.2010 21:17

Boltex Administrator

Zmieniłem jak miałem sprawdzając ustawienia z laptopa i dalej to samo. Poddaj się. Myślałem żeby zrobić tak że te foldery te dane aplikacji, aplicationdata,appdata przenieść do folderu C:\Users\Administrator i może tam by po działało all dobrze Uśmiechnięty jak sądzisz? Bo oblikowałem takie główne konto admina w konsoli MMC.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - bodziulla - 08.08.2010 21:25

Ogólnie powiem tak, że każde konto ma swoje własne foldery o których mowa a przeniesienie do konta admina nic nie da ponieważ część plików przy instalacji jest całkowicie powiązana z danym kontem i zadziała tylko i wyłącznie na danym koncie!. Tutaj ja osobiście posłużyłbym się dwoma opcjami przywracaniem systemu lub naprawą systemu gdybym nie pamietał co zrobiłem. Mam wyżej wymieniony program i nie mam takich jazd jak Ty. Coś zmieniłeś i za pewnie nie pamiętasz co?.


RE: Problemy z zabezpieczonym profilem użytkownika - Boltex - 08.08.2010 21:33

Dobra nie ma co się bawić. Przywracam system. Dzięki za odpowiedzi.